Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Prawie 35 milionów złotych dla Siemianowic Śląskich

  • Dodano: 2021-10-26 06:30, aktualizacja: 2021-10-25 17:52

25 października br. w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Śląskiego odbyła się konferencja poświęcona Programowi Inwestycji Strategicznych – Rządowemu Funduszowi Polski Ład.

Dofinansowanie na kolejne projekty

W ramach programu województwo śląskie zostanie dofinansowane kwotą ponad dwóch miliardów złotych (2 138 844 108,06 zł). Siemianowice Śląskie znalazły się wśród beneficjentów tego programu, pozyskując 34 875 000 zł na kolejne duże projekty inwestycyjne.

– Dowiedzieliśmy się, że do Siemianowic Śląskich trafi niemal 35 milionów złotych na wielkie inwestycje – mówi Rafał Piech, Prezydent Miasta Siemianowice Śląskie. – Kwota prawie pięciu milionów złotych pozwoli na termomodernizację osiemnastu budynków w naszym mieście, oraz to, co mnie osobiście bardzo cieszy – niemal trzydzieści milionów złotych przeznaczymy na budowę nowej drogi łączącej Siemianowice Śląskie z Wojkowicami – dodaje. Ta ostatnia inwestycja jest strategiczna dla całego miasta, a zwłaszcza dla dzielnicy Bańgów i Przełajka, bo tutaj obecnie trwa największy boom inwestycji mieszkaniowych.

Tę wspaniałą wiadomość o przyznanych dofinansowaniu, wraz z symbolicznym czekiem, przekazała dzisiaj na ręce Rafała Piecha Dorota Tobiszowska, Senator Rzeczypospolitej Polskiej.

– Polski Ład to program, który został stworzony po to, aby pomóc gminom wyjść z kryzysu spowodowanego pandemią koronawirusa – mówi Senator Dorota Tobiszowska. – W jego ramach funkcjonuje Pogram Inwestycji Strategicznych i dzięki mojej i Pana Prezydenta współpracy, do programu tego zostały zgłoszone obydwa projekty – tłumaczy Senator RP. – Wobec powyższego Premier Mateusz Morawiecki ogłosił dzisiaj wszystkie programy, wraz z tym dla Siemianowic Śląskich – dodaje.

– Chciałem w tym miejscu podziękować Pani Senator, która jest pierwszym parlamentarzystą, tak mocno angażującym się zarówno w sprawy regionu, jak i naszego miasta – mówi prezydent Piech.

To nie pierwszy raz, kiedy Dorota Tobiszowska, która z dumą mówi o sobie: Senator Ziemi Śląskiej, służy swoją pomocą w pozyskiwaniu środków wspomagających rozwój naszego miasta. W sierpniu br. dzięki osobistemu zaangażowaniu parlamentarzystki, Siemianowice Śląskie wzbogaciły się o ponad 6 milionów złotych wsparcia ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

– Jestem szczęśliwa, że mogę być ponownie w Siemianowicach Śląskich, które znajdują się w moim okręgu senatorskim, i że współpraca z prezydentem miasta układa mi się tak znakomicie – mówi Dorota Tobiszowska.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również