Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Prezydent Miasta wnioskuje do KPRM o ochronę cen gazu

  • Dodano: 2022-03-30 06:30, aktualizacja: 2022-03-29 18:24

Urząd Miasta Siemianowice Śląskie otrzymał potwierdzenie ze strony Biura Prezesa Rady Ministrów, że wniosek Prezydenta Miasta Siemianowice Śląskie o pilne wprowadzenie przez Rząd RP zmian ustawowych, pozwalających w równym stopniu chronić odbiorców gazu służącego do ogrzewania i codziennej eksploatacji budynków mieszkalnych, został przekazany do dalszego rozpatrywania przez Ministra Aktywów Państwowych.

Choć takie potwierdzenie mówi na razie tylko tyle, że Rząd wniosek postanowił dalej rozpatrywać, pozostaje nam dalej monitorować sprawę licząc, że nasza samorządowo-spółdzielcza inicjatywa zakończy się sukcesem. - czytamy na stronie Urzędu Miasta.

Przypomnimy, że Prezydent Miasta w oparciu o apel Siemianowickiej Spółdzielni Mieszkaniowej złożył w marcu br. do Prezesa Rady Ministrów wniosek o prawne rozwiązanie patowej sytuacji w jakiej znalazły się spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe korzystające z różnych źródeł podgrzewu, co w praktyce nie uchroniło tych podmiotów od drastycznych podwyżek cen gazu wykorzystywanego w kotłowniach gazowych.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również