Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Projekt PO WER: coraz bliżej finału

  • Dodano: 2019-10-17 08:15, aktualizacja: 2019-10-14 12:10

Projekt PO WER: krok po kroku zbliżamy się do końca...W związku z realizacją projektu Edukacji Szkolnej finansowanego przez Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój przedstawicielki kadry pedagogicznej Szkoły Podstawowej nr 20 z Siemianowic Śląskich uczestniczyły w kursach, jakie miały miejsce poza granicami naszego kraju.

Dwie nauczycielki języka angielskiego szkoliły się w zakresie CLIL tj. zintegrowanego kształcenia przedmiotowo-językowego – metody rekomendowanej przez Komisję Europejską jako sposób promowania nauki języków obcych i różnorodności językowej.

Kurs odbył się w we Włoszech, w słonecznym miasteczku Soverato (region Kalabria).

Podczas szkolenia uczestnicy zostali zapoznani z założeniami  CLIL, bazą teoretyczno-pojęciową tej  metody. W  zespołach opracowywali konspekty zajęć językowych z uwzględnieniem zaleceń CLIL właśnie. W czasie kursu odniesiono się również do pracy z uczniem o specjalnym potrzebach edukacyjnych. Szkolenie było, jak zawsze, okazją do podzielenia się z innymi nauczycielami wiedzą i doświadczeniem dotyczącymi pracy w różnych krajach, a zatem  różnych systemach edukacyjnych i przedstawienia formalnych oraz  nieformalnych zasad obowiązujących w szkołach.

W czasie wolnym od zajęć panie podziwiały wyjątkowo piękne krajobrazy południowych Włoch, odwiedzając m.in. słynące ze swego uroku miejsca (Tropea, Capo Vaticano).

Z kolei inna nauczycielka  języka angielskiego szkoliła się na Cyprze. Tematem szkolenia było rozwiązywanie problemów oraz podejmowanie decyzji – kwestii ważnych nie tylko w szkole, ale także w życiu codziennym. W czasie kursu jego uczestnicy mieli również szansę poznać kulturę i krajobrazu południowej części wyspy (Limassol).

Jesteśmy w trakcie wdrażania w naszej placówce wiedzy i doświadczeń zdobytych podczas tych i poprzednich szkoleń. Do formalnego zakończenia projektu co prawda pozostał kwartał, jednak pozyskane kompetencje zawodowe będziemy stale wykorzystywać w swojej pracy.

(Galeria zdjęć i logo projektu)

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również