Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Projekty nowych inwestycji: aleja spacerowa i rondo na Starym Bańgowie

  • Dodano: 2020-11-02 15:45

Trwa wybór najkorzystniejszej oferty na realizację zadania pn. „Opracowanie kompletnych dokumentacji projektowych dla budowy ronda i alei spacerowej w Siemianowicach Śląskich wraz z pełnieniem nadzorów autorskich przez wykonawcę”.

Inwestycja zakłada sporządzenie trzech projektów. Dwa z nich mają przedstawiać koncepcję budowy alei spacerowej o długości 0,5 km, która połączy Park Miejski z kompleksem rekreacyjno-wypoczynkowym „Staw Rzęsa”. Aleja będzie przebiegać od Zespołu Pałacowego w Parku Miejskim do ulicy Dworskiej i stamtąd do Stawu Rzęsa.

Projekty te, zgodnie z wytycznymi, powinny uwzględniać takie elementy, jak oświetlenie, odwodnienie oraz małą architekturę (w tym ławki, kosze na śmieci, donice betonowe, dwa place z klombem, ławkami i pergolami), a w okolicach ulicy Dworskiej budowę bezpiecznego wyniesionego przejścia dla pieszych. W przypadku trzeciego projektu opracowana dokumentacja ma odwzorowywać przebudowę skrzyżowania ulic Zwycięstwa, Krupanka i Wrocławskiej oraz przekształcenia go w rondo wraz z odwodnieniem, przebudową oświetlenia ulicznego i likwidacją istniejącej sygnalizacji świetlnej.

Termin wykonania kompletu opracowań przypadnie na połowę przyszłego roku.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również