Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Projekty nowych inwestycji: aleja spacerowa i rondo na Starym Bańgowie

  • Dodano: 2020-11-02 15:45

Trwa wybór najkorzystniejszej oferty na realizację zadania pn. „Opracowanie kompletnych dokumentacji projektowych dla budowy ronda i alei spacerowej w Siemianowicach Śląskich wraz z pełnieniem nadzorów autorskich przez wykonawcę”.

Inwestycja zakłada sporządzenie trzech projektów. Dwa z nich mają przedstawiać koncepcję budowy alei spacerowej o długości 0,5 km, która połączy Park Miejski z kompleksem rekreacyjno-wypoczynkowym „Staw Rzęsa”. Aleja będzie przebiegać od Zespołu Pałacowego w Parku Miejskim do ulicy Dworskiej i stamtąd do Stawu Rzęsa.

Projekty te, zgodnie z wytycznymi, powinny uwzględniać takie elementy, jak oświetlenie, odwodnienie oraz małą architekturę (w tym ławki, kosze na śmieci, donice betonowe, dwa place z klombem, ławkami i pergolami), a w okolicach ulicy Dworskiej budowę bezpiecznego wyniesionego przejścia dla pieszych. W przypadku trzeciego projektu opracowana dokumentacja ma odwzorowywać przebudowę skrzyżowania ulic Zwycięstwa, Krupanka i Wrocławskiej oraz przekształcenia go w rondo wraz z odwodnieniem, przebudową oświetlenia ulicznego i likwidacją istniejącej sygnalizacji świetlnej.

Termin wykonania kompletu opracowań przypadnie na połowę przyszłego roku.

Następna informacja

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.