Siemianowice Śląskie - portal miejski Siemianowice.net.pl

Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Ruszyła Letnia Akademia Przedsiębiorczości

  • Dodano: 2016-07-06 07:45, aktualizacja: 2016-07-05 12:42
4 lipca o godz. 10 z inicjatywy Prezydenta Miasta Rafała Piecha rozpoczęły się pierwsze zajęcia w ramach półkolonii pod nazwą Letnia Akademia Przedsiębiorczości.
 
 
Jest to projekt organizowany przez Urząd Miasta i  Młodzieżowy Dom Kultury im. dr. H. Jordan. W jego ramach odbędą się cztery 5-dniowe, bezpłatne turnusy dla dzieci z siemianowickich szkół podstawowych. Łącznie z Akademii skorzysta 80 maluchów. Jej motyw przewodni to nauka przedsiębiorczości, dlatego początek każdego turnusu rozpoczyna się od zajęć prowadzonych przez wykładowców Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej, którzy to w sposób odpowiedni dla dzieci przestawią im świat biznesu i zasady prowadzenia firmy.
 
 
Na dzisiejszej inauguracji byli obecni Przewodniczący Rady Miasta Adam Cebula, Naczelnik Wydział Edukacji Alina Toczek oraz Kierownik Biura Obsługi Inwestora Jakub Nowak.
 
 
W całe przedsięwzięcie włączyły się również lokalne firmy i instytucje, takie jak: Johnson Controls, MMJ, Śląski Klub Golfowy, Nowe Radio Barys, Zakład Stolarski Piotr Kluska, Warsztat Stolarski Grzegorz Faron oraz Siemianowicke Centrum Kultury. Na zakończenie każdego z turnusów firma Atrium, ufundowała dla wszystkich uczestników Akademii drobne upominki.
 
 
Mamy nadzieję, że aktywnie spędzony czas, wzbudzi w najmłodszych ciekawość i zmotywuje do  przedsiębiorczego działania oraz rozwijania swoich pasji w przyszłości.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.