Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Siemianowiccy policjanci wzięli udział w VI Bytomskim Biegu Pamięci Żołnierzy Niezłomnych

  • Dodano: 2022-03-10 07:00, aktualizacja: 2022-03-09 21:06

W niedzielę odbyła się VI edycja Bytomskiego Biegu Pamięci Żołnierzy Niezłomnych im. Pułkownika Piotra Woźniaka " Wira". Bieg organizowany był pod patronatem Prezydenta Miasta.

Uczestnicy rywalizowali na 3 dystansach. W biegu rekreacyjnym było to blisko 2 km, a w biegu głównym: 5 i 10 km. Siemianowiccy policjanci wzięli udział w tym sportowym wydarzeniu czcząc w ten sposób pamięć żołnierzy i zachęcając do zdrowego stylu życia.

Niedzielna impreza sportowa odbyła się w Parku Miejskim im. Franciszka Kachla i miała na celu popularyzację wiedzy na temat Żołnierzy Wyklętych oraz promowanie biegania, zdrowego stylu życia i patriotyzmu. Na starcie biegu  stanęła również reprezentacja Komendy Miejskiej Policji w Siemianowicach Śląskich. Policjanci w umundurowaniu ćwiczebnym pokonali dystans 5 kilometrów. Tym razem nie udało się zająć podium, ale jak sami mówią, dla nich najważniejsze było sprawdzenie swoich możliwości i propagowanie zdrowego stylu życia oraz patriotyzmu.

Płk. Piotr Woźniak - "Wir” w czasie II wojny światowej był żołnierzem Armii Krajowej i brał udział w Akcji Burza. Po wojnie pracował w Bytomiu jako nauczyciel. Przez komunistyczny sąd został skazany na karę śmierci, zamienioną później na więzienie. Był autorem książki "Zapluty karzeł reakcji. Wspomnienia AK-owca z więzień w PRL".

Siemianowiccy policjanci wzięli udział w VI Bytomskim Biegu Pamięci Żołnierzy Niezłomnych / fot. KMP Siemianowice Śl.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również