Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Siemianowice Śląskie: Motocyklisto, rowerzysto – bądź bezpieczny na drodze!

  • Dodano: 2023-09-19 10:30

Jazda jednośladem jest często naszym hobby, jednak pamiętajmy, że należy korzystać z niego w pełni odpowiedzialnie. Świadome uczestnictwo motocyklisty czy rowerzysty w ruchu drogowym, to zrozumienie zagrożeń, jakie niesie za sobą jazda na dwóch kółkach.

Bezpieczeństwo jest najważniejsze

Pamiętajmy, że najmniejszy błąd za kierownicą może kosztować życie. Szczególną uwagę powinni zachować motocykliści i rowerzyści, których nie chronią pasy bezpieczeństwa, poduszki powietrzne czy karoseria pojazdu. Motocyklista powinien zadbać o właściwy ubiór, ze specjalnymi protektorami oraz elementami w intensywnym, dobrze widocznym dla innych kierujących kolorze. Powinien zaopatrzyć się również w dobry kask. Należy zwrócić uwagę na atesty, jakie musi posiadać taki strój.

Podróżując po zmierzchu, musimy pamiętać, że ograniczona widoczność, zła nawierzchnia czy dzikie zwierzęta wychodzące z pobocza na jezdnię, mogą okazać się śmiertelnym zagrożeniem. Dlatego tak ważne jest, aby prędkość jazdy była dostosowana do warunków panujących na drodze.

Bezpieczeństwo kierujących jednośladami zależy także w dużej mierze od innych uczestników ruchu. Piękne słoneczne dni charakteryzują się zwiększoną liczbą motocykli oraz cyklistów na drogach i o tym z kolei powinni pamiętać podróżujący samochodami.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również