Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Siemianowice Śląskie walczą o "Puchar Rowerowej Stolicy Polski"

  • Dodano: 2021-06-02 06:30, aktualizacja: 2021-06-01 20:15

1 czerwca rozpoczęła się III edycja rywalizacji o "Puchar Rowerowej Stolicy Polski", której ogólnopolskim organizatorem jest Miasto Bydgoszcz.

Siemianowice Śląskie uczestniczą w projekcie pod oficjalną nazwą "Aktywne Miasta" po raz pierwszy. Organizatorem lokalnym jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji "Pszczelnik". Każdy siemianowiczanin będzie mógł kręcić kilometry, biorąc udział w rywalizacji o miano najbardziej rowerowego miasta w Polsce.

Cel wydarzenia

Celem imprezy jest propagowanie aktywnego wypoczynku poprzez ruch na świeżym powietrzu, promocja turystyki rowerowej i jazdy rowerem jako alternatywnym środkiem transportu.

Dzięki specjalnie dedykowanej aplikacji, będzie można zdobywać punkty dla swojego miasta, jednocześnie spalając kalorie, prowadząc zdrowy tryb życia i dobrze się bawiąc.

Od 1 do 30 czerwca - wsiadając na rower i korzystając z aplikacji, będzie można zdobywać punkty dla Siemianowic Śląskich. Miasto, które wykręci najwięcej kilometrów otrzyma nagrodę i tytuł "Rowerowej Stolicy Polski".

  • Szczegółowy regulamin akcji jest dostępny TUTAJ.

Jak to zrobić? 

1. Pobierz aplikację "Aktywne Miasta" która rejestruje trasy i ich długości z właściwego dla siebie sklepu:

2. Z menu wybierz "Rywalizację" następnie w zakładce "Ogólne" - "Rowerowa Stolica Polski".

3. Aby dołączyć do rywalizacji z listy rozwijanej wybierz "Siemianowice Śląskie".

4. W kolejnym kroku możesz wybrać grupę z którą się identyfikujesz lub zaproponować własną i razem z przyjaciółmi korzystać z przygotowanych opcji m.in.: rywalizować, stawiać sobie cele i dystanse, zgarniać zniżki i nagrody od partnerów akcji.

Wyniki wraz ze statystykami będą na bieżąco publikowane zarówno na stronie internetowej www.aktywne.miasta.pl, jak i w aplikacji. W celu prawidłowego zapewnienia przebiegu rywalizacji organizator może sprawdzać przejazdy uczestników. Organizator zastrzega sobie prawo do wykluczenia wszelkich przejazdów, które według niego są wątpliwe oraz usunięcia uczestnika rywalizacji z aplikacji.

Udział w zabawie jest dla uczestników całkowicie bezpłatny!

Miasto, które wygra rywalizację otrzyma przechodni "Puchar Rowerowej Stolicy Polski".

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również