Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Siemianowice wyróżnione w Konkursie Smart City

  • Dodano: 2018-03-16 07:45, aktualizacja: 2018-03-15 14:11

Wśród tegorocznych laureatów Konkursu Smart City znalazły się Siemianowice Śląskie. Przyznane przez złożoną z uznanych autorytetów Kapitułę Konkursu wyróżnienie odebrała I zastępca prezydenta miasta Agnieszka Gładysz. Uroczysta gala odbyła się 13 marca br. w The Westin Hotel Warsaw.

Smart City Forum jest największym w Polsce kongresem poświęconym funkcjonowaniu i rozwojowi inteligentnych miast. Organizowany przez nie od 7 lat konkurs ma na celu popularyzację osobowości i przedsięwzięć, które w znaczący sposób przyczyniły się do promocji rozwiązań, służących budowie inteligentnych miast w Polsce, oraz miast realizujących tę ideę. Wyróżnienia skierowane są zarówno do przedstawicieli sektora biznesowego, jak i administracji lokalnej, którzy poprzez realizowane projekty, z wykorzystaniem innowacyjnych rozwiązań i strategii zarządzania, przyczyniają się do wzrostu konkurencyjności polskich miast, gospodarki i biznesu.

Siemianowice Śląskie zostały uhonorowane w kategorii miast do 100 tys. mieszkańców za program „Po pierwsze CZŁOWIEK Po drugie GOSPODARKA Po trzecie EKOLOGIA”. Jednym z jego  elementów jest m.in. pionierski projekt „Bezpieczne Siemianowice” – portal i aplikacja on-line, której celem jest poprawa jakości bezpieczeństwa w mieście. Kolejne ważne ogniwa stanowią: kompleks działań wspierających przedsiębiorców oraz ogół powiązanych ze sobą w spójną całość przedsięwzięć proekologicznych, obejmujących z jednej strony propagowanie rekreacji, z drugiej - strategię na rzecz czystości środowiska.

autor: Ewa Roch-Wyrzykowska

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również