Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Siemianowiczanie na „Dachu Afryki Północnej”

  • Dodano: 2024-06-24 12:30

Pod przewodnictwem znanej siemianowickiej turystki Justyny Kurpet, grupa zapaleńców z naszego miasta weszła na Dżabal Tubkal w górach Atlas. Ten mierzący 4 167 m n.p.m. szczyt to najwyższe wzniesienie Maroka i całej Afryki Północnej.

Siemianowiczanie na „Dachu Afryki Północnej”

Jak twierdzą zdobywcy, tropikalny upał u stóp masywu i ujemne temperatury na szczycie trochę dały im się we znaki. Również spora różnica wysokości, wczesna pora wyruszenia (3:50 rano) oraz zbyt krótka aklimatyzacja też zrobiły swoje. Pomimo trudności, cała czwórka szczęśliwie dotarła na szczyt. 

W ciągu 4 dni pobytu ekipa zwiedziła też niesamowite miasto Marrakesz, gdzie cytryny i pomarańcze rosną na drzewach w parku. Zahaczyli o pustynię Agafay korzystając z przejażdżki na wielbłądach. Kąpali się w Oceanie Atlantyckim na plaży w portowym mieście Safi. Niesamowite wrażenie zrobiły na wszystkich krajobrazy i wodospady Doliny Ourika. Małpy na dachach są tam widokiem codziennym. Oczywiście wszystkim smakowała marokańska kuchnia, gdzie praktycznie wszelkie potrawy są gotowane w tradycyjnych garnkach tadżin.  

Zamierzeniem grupy jest zorganizowanie mocnej, siemianowickiej ekipy miłośników gór tak, aby poprzez wspólne wyjazdy integrować mieszkańców naszego miasta. 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również