Siemianowice Śląskie - portal miejski Siemianowice.net.pl

Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Siemianowiczanie wspominali Jana Pawła II

  • Dodano: 2015-04-27 09:30
W sobotni wieczór na Rynku Miejskim odbyła się Gala Koncertowa SIEMIANOWICE JANOWI PAWŁOWI II upamiętniająca dziesiątą rocznicę śmierci i pierwszą rocznicę kanonizacji św. Jana Pawła II. Impreza, pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Siemianowice Śląskie Rafała Piecha oraz Dziekana Dekanatu Siemianowickiego ks. Krystiana Bujaka, zorganizowana została przez Stowarzyszenie Artystów Siemianowickich SAS oraz Siemianowickie Centrum Kultury.
 
Cały koncert podzielony był na dwie części, artystyczną i modlitewną. W pierwszej części na scenie zagrali i wystąpili siemianowiccy artyści i przyjaciele SAS z utworami w nowych aranżacjach dokonanych przez kierownika muzycznego Adama Rybaka. Mogliśmy wspólnie pośpiewać "stare" oazowe piosenki z OLD BOY'OWĄ SCHOLĄ Z BYTKOWA i chłonąć poezję św. Jana Pawła II oraz siemianowickich poetów Krystiana Hadasza, Jarka Englera i Eugeniusza Depty. 
W części modlitewnej odśpiewano Apel Jasnogórski po czym o 21:37 w wielkim skupieniu, ciszy i zadumie oddano się modlitwie i wspomnieniu.

Następna informacja

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.