Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Siłownia crossfit otwarta

  • Dodano: 2018-09-17 13:00

Dobra informacja dla zwolenników treningu na świeżym powietrzu. W ramach końcowego zagospodarowania terenu, na obszarze kompleksu sportowo-rekreacyjnego przy ulicy Wróbla, powstała siłownia do crossfitu.

Zgodnie z zapowiedzią, dotychczas niewykorzystany teren obok skateparku, pumptracku i siłowni plenerowej wzbogacono o urządzenia do ćwiczeń łączących w sobie kalistenikę, Crossfit i inne formy siłowego treningu mięśni. Ponadto zamontowano tam nowe oświetlenie, zaaranżowano meble miejskie i elementy małej architektury (ławki, kosze na śmieci itp.) a także wymieniono nawierzchnię. Crossfit to rodzaj wymagającego treningu kondycyjnego, który wpływa na ukształtowanie naszej sylwetki oraz poprawę sprawności fizycznej. O tym jak prawidłowo wykonywać ćwiczenia w tej dyscyplinie sportowej można było się przekonać podczas oficjalnego otwarcia obiektu, które odbyło się 12 września br. Wówczas instruktorzy z siemianowickiego klubu Interfit zaprezentowali mieszkańcom przykładowy zestaw ćwiczeń.

Koszt inwestycji wyniósł 273 000 zł. Dzięki niej przy ulicy Wróbla powstał naprawdę okazały i bardzo funkcjonalny kompleks rekreacyjno-sportowy, który oferuje mieszkańcom Siemianowic Śląskich oraz wszystkim odwiedzającym nasze miasto, wiele różnorodnych form aktywnego spędzania wolnego czasu. Zatem serdecznie zapraszamy do Siemianowic.

autor: Dagmara Brudek-Schulz

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również