Wiadomości z Siemianowic Śląskich

SMART CAMP. Zapraszamy na kreatywne warsztaty

  • Dodano: 2018-08-13 14:00

SMART CAMP „Przestrzeń kreacji - Kreacja przestrzeni” - to pierwszy kreatywny campus, wspierający rozwój idei smart city, twórczego myślenia i projektowania przestrzeni publicznej przez mieszkańców i organizacje pozarządowe z Siemianowic Śląskich.

Miasto, jako jedna z postindustrialnych gmin, zlokalizowane w sercu ponad dwumilionowej Metropolii Śląsko-Zagłębiowskiej, przyjęło w 2015 roku za cel kompleksową społeczno-gospodarczą transformację w miasto: pełne, kompaktowe, przyjazne ośmio- i osiemdziesięciolatkowi, miasto - na weekend i na całe życie.

Spotkania twórcze oparte o hasło „Przestrzeń kreacji - Kreacja przestrzeni” odbędą się w dniach 22–23 sierpnia 2018 roku. Prowadzącymi warsztaty będą wykładowcy z katowickiej Akademii Sztuk Pięknych, projektanci przestrzeni miejskich, eksperci ds. komunikacji wizualnej, plastycy, wynalazcy i konstruktorzy. Spotkania adresowane są zarówno dla dzieci, jak i dorosłych mieszkańców gminy. Wydarzenia te, organizowane przez Urząd Miasta, stanowią cykl imprez towarzyszących w ramach odbywającego się równolegle w tym czasie w Siemianowicach Śląskich, międzynarodowego sympozjum i warsztatów, organizowanych przez Fundację Stajnia, Pałac Inspiracji, Politechnikę Śląską, Urząd Miasta oraz mecenasów tych wydarzeń. Celem sympozjum Co-design Your P(a)lace jest zaprojektowanie nowej usługi społecznej dla mieszkańców miasta, pracujących w tzw. zawodach twórczych. Pomysły wypracowane w trakcie Smart Camp Siemianowice mają stanowić obywatelskie uzupełnienie merytoryczno–artystyczne wniosków wypracowanych w trakcie sympozjum i warsztatów.

Szczegóły i zapisy na stronie www.siemianowice.pl/smart-camp

autor: Piotr Kochanek

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również