Siemianowice Śląskie - portal miejski Siemianowice.net.pl

Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Sprawdź ważność dowodu

  • Dodano: 2018-01-12 13:45

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji poinformowało, iż w 2017 roku dla 4 mln 729 tys. Polaków upłynął termin ważności posiadanego dowodu osobistego, z czego prawie 870 tys. tych osób nadal nie wystąpiło o wydanie nowego dowodu osobistego.

W samym województwie śląskim ważnego dowodu osobistego nie posiada obecnie blisko 73 tys. mieszkańców. Ponadto w pierwszym kwartale 2018 r. upływa termin ważności dowodów osobistych kolejnego miliona osób.

Przypominamy Państwu, że nieważny dokument tożsamości jest przyczyną wielu komplikacji, uniemożliwiając m.in. załatwienie spraw w banku. Aktualnie wniosek o wydanie dowodu osobistego można złożyć w organie dowolnej gminy na terenie kraju. Należy jednak pamiętać, że w tym miejscu w którym złożymy wniosek będziemy musieli odebrać nowy dowód osobisty.

Wniosek można także złożyć za pośrednictwem strony internetowej obywatel.gov.pl, jeżeli osoba posiada podpis elektroniczny potwierdzony profilem zaufanym ePUAP).

Szczegółowe informacje dotyczące uzyskania nowego dowodu osobistego znajdują się na stronie www.sekap.pl w zakładce „Dowody osobiste, meldunki, wybory”

autor: Ewa Roch-Wyrzykowska

Następna informacja

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.