Wiadomości z Siemianowic Śląskich

To on okradł staruszkę z oszczędności życia. Rozpoznajesz mężczyznę? Powiadom Policję!

  • Dodano: 2024-03-20 10:45, aktualizacja: 2024-03-22 09:37

Siemianowiccy śledczy w toku prowadzonego dochodzenia uzyskali portret pamięciowy oszusta, który podszył się pod pracownika sklepu roznoszącego ulotki. Wizerunek został sporządzony przez policjantów z laboratorium kryminalistycznego KWP w Katowicach na podstawie opisu podanego przez pokrzywdzoną. Do zdarzenia doszło pod koniec ubiegłego roku, kiedy to 78-latka przez brak czujności straciła gotówkę oraz biżuterię o wartości około 10 tysięcy złotych. Niech to zdarzenie będzie ostrzeżeniem.

Nieznajomy prosił o szklankę wody i kromkę chleba..

Do mieszkania w dzielnicy Bytków zapukał mężczyzna, który podał się za pracownika sklepu roznoszącego ulotki handlowe. Ufna 78-latka wpuściła go do środka, gdzie dalej przedstawiał jej oferty. Kobieta po chwili powiedziała, że nie jest zainteresowana i powiedziała, aby już wyszedł. Mężczyzna poprosił ją o coś do picia, więc siemianowiczanka poszła do kuchni, żeby nalać mu wody z butelki. "Gość" nie chciał robić kobiecie kłopotu i prosił o wodę z kranu dalej zagadując ją o ofertę sklepu. W pewnej chwili zwrócił się do niej o kromkę chleba, po czym opuścił jej mieszkanie.
Przez dalszy ciąg dnia 78-latka nic nie podejrzewała, dopiero gdy kładła się spać, zauważyła wysuniętą szufladę z komody. Tam właśnie trzymała kasetkę z gotówką i biżuterią, której brakowało. Następnego dnia zostali powiadomieni przez nią o tym policjanci.

Portret pamięciowy

78-latka opisała wygląd oszusta i na tej podstawie w Laboratorium Kryminalistycznym Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach sporządzono portret pamięciowy złodzieja. Był nim mężczyzna w wieku około 50 lat, krępej budowy ciała, wzrostu około 170 cm, ciemnej karnacji o czarnych włosach.

W przypadku posiadania jakichkolwiek informacji kim jest mężczyzna widniejący na portrecie pamięciowym, mundurowi proszą o kontakt z Komendą Miejską Policji w Siemianowicach Śląskich:

  • od poniedziałku do piątku w godzinach 7.30-15.30 z sekretariatem Wydziału Kryminalnego pod numerem telefonu 47 8531280 bądź mailowo kryminalny@siemianowice.ka.policja.gov.pl powołując się na liczbę dziennika RSD 1/24,
  • całodobowo u dyżurnego jednostki pod numerem telefonu 47 8531 255 bądź 47 8531 201.
To on okradł staruszkę z oszczędności życia. Rozpoznajesz mężczyznę? Powiadom Policję!

Weronika MyszkaWeronika Myszka
Źródło: KMP Siemianowice Śl. / fot. pixabay, KMP Siemianowice Śl.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również