Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Tragiczna śmierć motocyklisty na ulicy Kapicy w Siemianowicach Śląskich

  • Dodano: 2023-08-17 11:15

Do śmiertelnego wypadku doszło w poniedziałek po godzinie 22.00 w Siemianowicach Śląskich na ulicy Kapicy. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że pijany kierowca forda nie ustąpił pierwszeństwa jadącemu z naprzeciwka motocykliście, skręcając na parking. W wyniku odniesionych obrażeń motocyklista zginął na miejscu.

Kierowca miał we krwi blisko 3,5 promila 

W poniedziałek po godzinie 22.00 dyżurny otrzymał zgłoszenie o wypadku, do którego doszło na ulicy Kapicy. Na miejscu policjanci ustalili, że kierujący fordem nie ustąpił pierwszeństwa jadącemu z naprzeciwka motocykliście i gdy skręcał w lewo, zderzył się z nim. 35-letni motocyklista poniósł śmierć na miejscu. Zaraz po zdarzeniu kierujący osobówką miał w swoim organizmie ponad 2 promile alkoholu. Przy kolejnych badaniach wartość wzrosła do blisko 3,5 promila, co świadczyć może o tym, że kierowca auta prawdopodobnie chwilę przed jazdą mógł pić alkohol.
Mężczyzna został zatrzymany. W sprawie zostało wszczęte śledztwo nadzorowane przez prokuraturę. 41-latek usłyszał już prokuratorski zarzut spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym.


Źródło: Komenda Miejska Policji w Siemianowicach Śląskich

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również