Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Uczniowie SP nr 11 odwiedzili komendę w Siemianowicach Śląskich

  • Dodano: 2023-03-27 07:00, aktualizacja: 2023-03-26 22:29

Kolejna grupa uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 11, miała okazję poznać z bliska służbę mundurowych. Razem z policyjnym profilaktykiem zwiedzili komendę oraz mogli poczuć się jak prawdziwi policjanci zasiadając w radiowozie. Odwiedziny milusińskich były doskonałą okazją, aby przekazać im cenne informacje z zakresu ruchu drogowego oraz szeroko rozumianego bezpieczeństwa.

Odwiedziny młodszych mieszkańców

Policjanci z Siemianowic zaprosili kolejną grupę drugoklasistów ze Szkoły Podstawowej nr 11 na zwiedzanie jednostki. Podczas wizyty milusińscy mogli nie tylko wysłuchać prelekcji na temat bezpiecznych zachowań i obejrzeć miejsce pracy stróżów prawa, ale również przekonali się na czym polega ich służba. Specjalnie dla nich profilaktyk mł.asp. Arkadiusz Lasyk zaprezentował radiowóz, w którym każde dziecko mogło choć przez chwilę poczuć się jak prawdziwy policjant.

Natomiast policjant z ruchu drogowego mł.asp. Michał Jędrszczyk przypomniał również zasady bezpiecznego poruszania się po drodze i zachęcał do tego, aby być widocznym na drodze. Dużą atrakcją dla dzieciaczków było oglądanie policyjnego radiowozu oraz tych miejsc w komendzie, które nie są dostępne dla każdego.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również