Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Uczniowie z SP13 będą mieli nowe boisko

  • Dodano: 2020-11-19 13:15

Przy Szkole Podstawowej nr 13 (ul. Barlickiego 2) trwa budowa długo wyczekiwanego kompleksu boisk sportowych o powierzchni 1455 m2.

Nowoczesny obiekt będzie składał się z boiska wielofunkcyjnego do gry w piłkę ręczną, minipiłkę nożną oraz koszykówkę, a także boisk do siatkówki i minisiatkówki. Co więcej, na terenie szkoły powstanie ścieżka zdrowia, która uatrakcyjni lekcje wychowania fizycznego, bowiem pojawią się na niej urządzenia do ćwiczeń zręcznościowych i sprawnościowych, przeskoków oraz kształtujących równowagę.

Boiska będą ogrodzone piłkochwytami oraz zostaną wyposażone w niezbędne elementy sprzętu sportowego, adekwatnego dla poszczególnych dyscyplin sportowych. Ponadto szkolny teren rekreacyjny zostanie oświetlony lampami solarnymi, a wokół niego pojawią się chodniki, nasadzenia, a także elementy małej architektury takie jak: ławki, kosze na śmieci i stojaki rowerowe.

Koszt utworzenia nowego obiektu wyniesie 657.565,60 zł. Finał prac związanych z budową obiektu przewidziano na początku grudnia bieżącego roku.

Następna informacja

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.