Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Uczniowie z SP13 będą mieli nowe boisko

  • Dodano: 2020-11-19 13:15

Przy Szkole Podstawowej nr 13 (ul. Barlickiego 2) trwa budowa długo wyczekiwanego kompleksu boisk sportowych o powierzchni 1455 m2.

Nowoczesny obiekt będzie składał się z boiska wielofunkcyjnego do gry w piłkę ręczną, minipiłkę nożną oraz koszykówkę, a także boisk do siatkówki i minisiatkówki. Co więcej, na terenie szkoły powstanie ścieżka zdrowia, która uatrakcyjni lekcje wychowania fizycznego, bowiem pojawią się na niej urządzenia do ćwiczeń zręcznościowych i sprawnościowych, przeskoków oraz kształtujących równowagę.

Boiska będą ogrodzone piłkochwytami oraz zostaną wyposażone w niezbędne elementy sprzętu sportowego, adekwatnego dla poszczególnych dyscyplin sportowych. Ponadto szkolny teren rekreacyjny zostanie oświetlony lampami solarnymi, a wokół niego pojawią się chodniki, nasadzenia, a także elementy małej architektury takie jak: ławki, kosze na śmieci i stojaki rowerowe.

Koszt utworzenia nowego obiektu wyniesie 657.565,60 zł. Finał prac związanych z budową obiektu przewidziano na początku grudnia bieżącego roku.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również