Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Urząd Miasta odpowiada na fałszywe informacje dotyczące oświetlenia miejskiego

  • Dodano: 2024-03-28 17:30

W odpowiedzi na wpisy, które ukazały się 24 marca br. na grupach facebookowych związanych z Siemianowicami Śląskimi, dotyczące zmiany godzin oświetlenia ulic, UM informuje, że Gmina Siemianowice Śląskie nie zlecała żadnej firmie, w tym także firmie Tauron Nowe Technologie S.A., zmian czasu działania oświetlenia ulicznego w mieście.

Fake news 

Informacja o zmianie czasu włączania i wyłączania latarni na 45 minut po zachodzie słońca i przed wschodem słońca, którą rzekomo miała zlecić Gmina Siemianowice Śląskie, jest manipulacją, która nie ma pokrycia w rzeczywistości i stanowi nieprawdziwe doniesienia.

Obecnie wszystkie zegary astronomiczne sterujące oświetleniem ulicznym w naszym mieście są ustawione zgodnie z określonymi parametrami, które uwzględniają naturalny cykl światła słonecznego. Oznacza to, że rano oświetlenie gaśnie 17 minut przed wschodem słońca, natomiast wieczorem załącza się 17 minut po zachodzie słońca.

Gmina Siemianowice Śląskie niezmiennie kładzie nacisk na zapewnienie bezpieczeństwa oraz komfortu mieszkańcom, w tym także poprzez odpowiednie zarządzanie oświetleniem ulicznym. - pisze na swojej stronie Urząd Miasta Siemianowice Śląskie. W związku z manipulacjami, jakie przed nadchodzącymi wyborami samorządowymi mogą pojawiać się w przestrzeni publicznej, prosimy o kontakt z właściwymi organami gminy Siemianowice Śląskie. - dodaje Urząd Miasta

Weronika MyszkaWeronika Myszka
Źródło: UM Siemianowice Śl. / fot. UM Siemianowice Śl.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również