Siemianowice Śląskie - portal miejski Siemianowice.net.pl

Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Uwaga kierowcy - ślisko!

  • Dodano: 2016-11-30 07:45, aktualizacja: 2016-11-29 14:29

W ostatnich godzinach doszło do załamania pogody na terenie naszego województwa. Temperatura gwałtownie spadła, na drogach pojawił się lód, śnieg i pośniegowe błoto. Kierowców, szczególnie tych z niewielkim doświadczeniem, prosimy o wzięcie pod uwagę trudnych warunków drogowych. Lepiej zdjąć nogę z gazu, niż zakończyć jazdę w rowie!

Zmienne warunki drogowe niestety dają mocno o sobie znać kierującym i w naszym województwie. Zwłaszcza młodzi kierowcy, którzy w ostatnim sezonie letnim zdobyli prawo jazdy, mogą nie doceniać zagrożenia i niebezpieczeństwa, jakie wiąże się z prowadzeniem pojazdów w warunkach zimowych, na oblodzonej i ośnieżonej nawierzchni. Jeżeli jest taka możliwość pierwsze kilometry w tak trudnych warunkach postarajmy się pokonać pod okiem doświadczonego kierowcy, który będzie służył nam radą. Zwłaszcza uważajmy na zjazdach z dróg szybkiego ruchu, mostach i wiaduktach - tam ryzyko poślizgu znacznie wzrasta. W takich sytuacjach pomóc nam może opanowanie i ostrożność za kierownicą oraz unikanie gwałtownych reakcji. Również nie bez znaczenia, jest czas przeznaczony na dotarcie do celu, gdyż zbyt mała jego ilość sprzyja niejednokrotnie podejmowaniu zachowań ryzykownych.

Pierwsze ofiary tegorocznych wypadków drogowych, do których przyczyniły się najprawdopodobniej opady śniegu przebywają już w szpitalach. Zachowajmy ostrożność!

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.