Wiadomości z Siemianowic Śląskich

W KS Michał powstaje Punkt Szczepień Powszechnych

  • Dodano: 2021-04-20 06:30, aktualizacja: 2021-04-19 18:23

Urząd Miasta Siemianowice Śląskie wraz z zespołem Szpitala Miejskiego, podjął się natychmiastowych prac przygotowawczych, w rezultacie których w naszym mieście, powstanie Punkt Szczepień Powszechnych.

Przypomnimy, że punkt ten będzie stanowił część ogólnopolskiej sieci placówek utworzonych przez samorządy w odpowiedzi na rządowy projekt mający przyśpieszyć tempo szczepień Polaków. Wszystko wskazuje na to, że prowadzone obecnie prace adaptacyjne, zmieniające Kompleks Sportowy MICHAŁ w punkt mający w przyszłości szczepić codziennie ponad 600 osób, zostaną ukończone 26 kwietnia br.

Jeśli przedstawiciele służb sanitarno-epidemiologicznych, odbiorą przygotowany obiekt, pozostanie tylko czekać na pierwszą dostawę szczepionek, a te – zgodnie z ministerialnymi zapowiedziami – powinny pojawić się najdalej pod koniec kwietnia lub w pierwszych dniach maja.

Szczegółowe zasady skorzystania z możliwości szczepień za pośrednictwem Punktu, zostaną podane mieszkańcom do wiadomości, po uzyskaniu pełnych wytycznych ze strony rządowej.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również