Wiadomości z Siemianowic Śląskich

W KS Michał powstaje Punkt Szczepień Powszechnych

  • Dodano: 2021-04-20 06:30, aktualizacja: 2021-04-19 18:23

Urząd Miasta Siemianowice Śląskie wraz z zespołem Szpitala Miejskiego, podjął się natychmiastowych prac przygotowawczych, w rezultacie których w naszym mieście, powstanie Punkt Szczepień Powszechnych.

Przypomnimy, że punkt ten będzie stanowił część ogólnopolskiej sieci placówek utworzonych przez samorządy w odpowiedzi na rządowy projekt mający przyśpieszyć tempo szczepień Polaków. Wszystko wskazuje na to, że prowadzone obecnie prace adaptacyjne, zmieniające Kompleks Sportowy MICHAŁ w punkt mający w przyszłości szczepić codziennie ponad 600 osób, zostaną ukończone 26 kwietnia br.

Jeśli przedstawiciele służb sanitarno-epidemiologicznych, odbiorą przygotowany obiekt, pozostanie tylko czekać na pierwszą dostawę szczepionek, a te – zgodnie z ministerialnymi zapowiedziami – powinny pojawić się najdalej pod koniec kwietnia lub w pierwszych dniach maja.

Szczegółowe zasady skorzystania z możliwości szczepień za pośrednictwem Punktu, zostaną podane mieszkańcom do wiadomości, po uzyskaniu pełnych wytycznych ze strony rządowej.

Google NewsSubskrybuj Siemianowice.net.pl z Google News

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również