Wiadomości z Siemianowic Śląskich

"Z Korfantym na Ty". Historyczny Piknik z siemianowicką Biblioteką

  • Dodano: 2023-05-08 07:15, aktualizacja: 2023-05-08 08:18

Rok 2023 jest wyjątkowy, dlaczego? Obchodzimy w tym czasie, aż dwie rocznice ważne dla Biblioteki i Miasta: 150. rocznicę urodzin Wojciecha Korfantego, który jest patronem roku 2023 oraz 75 – lecie istnienia Biblioteki.

Chcąc połączyć te dwa ważne wydarzenia powstał projekt „Z Korfantym na TY”. Jedną z jego atrakcji jest Piknik Historyczny, na który zaprasza się serdecznie 13 maja do Młodzieżowego Domu Kultury im. H. Jordana, przy ul. Chopina 2. Start o godzinie 11.00 i będą z Wami do 15.00.

Gwarantujemy, że każdy znajdzie coś dla siebie. Niewątpliwą atrakcją będzie grupa rekonstrukcyjna, która wystąpi w strojach z epoki, opowie co nieco o umundurowaniu, broni oraz zaprezentuje działoczyny armaty Bofors. Najmłodsi będą mogli wziąć udział w warsztatach kowalstwa z Kuźnią Mordoru oraz zajęciach plastycznych. Nie zabraknie malowania twarzy oraz waty cukrowej i popcornu.

Z programem artystycznym wystąpią wychowankowie Domu Kultury im. Henryka Jordana. Zapraszamy także wszystkich moli książkowych na kiermasz książek, na którym będzie można uzupełnić swoją domową biblioteczkę w najlepsze tytuły. Będzie klasyka, ale też gorące nowości wydawnicze, wszystko to w bardzo atrakcyjnych cenach. Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Z pokazem pierwszej pomocy wystąpią harcerze z Hufca ZHP Siemianowice Śląskie. - czytamy na stronie UM.

Gdy ktoś poczuje głód, poczęstuje się Was grochówką z najprawdziwszej kuchni polowej, będzie idealna! Zatem już zapisujcie w kalendarzu datę 13 maja, bo będzie się DZIAŁO!

"Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury”.

"Z Korfantym na Ty". Historyczny Piknik z siemianowicką Biblioteką / fot. UM Siemianowice Śl.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również