Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Zbieranie sprzętu komputerowego dla uczniów

  • Dodano: 2021-02-08 06:30, aktualizacja: 2021-02-07 22:45

Wtorkowe (2.02) przekazanie sprzętu komputerowego siemianowickim uczniom w michałkowickim Zameczku okazało się strzałem w dziesiątkę.

Widząc jak bardzo chętnie mieszkańcy i przedsiębiorcy przekazywali swój sprzęt elektroniczny, a także radość dzieci które otrzymały swój własny komputer stacjonarny bądź laptop do nauki, firma MMJ podjęła decyzję o ponowieniu całej akcji.

- Do 28 lutego będziemy zbierać od wszystkich zainteresowanych niepotrzebne laptopy i komputery stacjonarne, które następnie naprawimy i zmodernizujemy. Mówiąc wprost damy im drugie życie, aby mogły pomóc najmłodszym w nauce. W przyszłości to właśnie nasze dzieci będą stanowić o sile polskiej gospodarki, więc warto wspierać ich edukację - komentuje Michał Janos z firmy MMJ.

Tym samym apeluje się do tych z Państwa, którzy posiadają już nieużywane lub nawet uszkodzone komputery, o przekazanie ich firmie MMJ, która dokona niezbędnych prac, a następnie przekaże je uczniom, tak jak miało to miejsce ostatnio.

Przekazanie sprzętu elektronicznego od Państwa nastąpi po podpisaniu stosownego dokumentu informującego na jaki cel zostanie on przekazany, później również opiekunowie dzieci podpiszą protokół przekazania, w którym zobligują się do wykorzystania sprzętu zgodnie z założeniami całego projektu.

- Wiemy, że w dalszym ciągu w naszym mieście są uczniowie, którzy potrzebują odpowiedniego sprzętu do nauki. Niestety telefon komórkowy nie jest komfortowym narzędziem do nauki zdalnej. Właśnie takie działania dają szansę dzieciom na równy dostęp do edukacji - komentuje Anna Sobieraj, Wydział Edukacji Urzędu Miasta w Siemianowicach Śląskich.

Osoby zainteresowane mogą kontaktować się z pracownikami firmy pod numerem tel. 32-750-2000 w celu ustalenia szczegółów przekazania komputerów.

Wręczenie naprawionego i zmodernizowanego sprzętu uczniom planowane jest na okres poprzedzający Wielkanoc.

Zbieranie sprzętu komputerowego dla uczniów

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również