Wiadomości z Siemianowic Śląskich

3 pomysły na ciszę w Twoim biurze

  • Dodano: 2017-02-16 11:30

Zastanawiasz się czasem, czy w twoim miejscu pracy nie jest aby zbyt głośno? Łatwo można to zmienić. I to wcale bez konieczności ciągłego uciszania współpracowników, co zapewne pogorszyłoby atmosferę w naszym biurze.

Sprawdźmy bezpieczniejsze sposoby na obniżenie poziomu hałasu, odpoczynek dla naszych uszu, a tym samym poprawę koncentracji i zwiększenie efektywności w pracy. Zaczynajmy!

1. Meble dla biura dopasowane do potrzeb

Zmień układ swojego biura. Podział przestrzeni biurowej na tzw. osobiste stacje robocze zredukuje liczbę krzyków. Pracownicy nie będą wtedy musieli głośno pytać osoby przebywające po drugiej stronie biura, tylko będą ich mieli blisko siebie. Kluczem do podziału biura będą oczywiście kompetencje określonych pracowników. Niech osoby zajmujące się podobnymi rzeczami usiądą w tej samej części biura. Znajdujący się obok siebie współpracownicy zaczną ze sobą rozmawiać, a nie krzyczeć za sobą. Pomóc nam mogą w tym wyróżniające się modułowością meble dla biura, które znajdziemy na stronie http://wuteh.com.pl/.

Zmieniając układ mebli, nie zapomnijmy o urządzeniach ze swej natury powodujących pewien hałas. Mowa o drukarkach, kserokopiarkach czy faksach. Jak zminimalizować ich „dźwiękotwórcze” działanie? To proste! Należy ustawić je w dalekim rogu biura, tak by były jak najmniej słyszalne.

2. By wyciszyć biuro, włącz… muzykę!

Kolejna porada jest o wiele prostsza do zrealizowania. Kiedy już nasze meble dla biura będą lepiej ustawione, wprowadźmy do miejsca pracy słuchawki, najlepiej douszne. Wtedy wszystkie dźwięki biegnące z komputera usłyszą tylko jego użytkownicy. Do tego bez skrępowania będą mogli posłuchać swoich ulubionych piosenek. Choć musimy tutaj dodać, że chińscy naukowcy dowiedli w swoich testach, iż słuchanie utworów, które nas ani nie irytują, ani też szczególnie podobają, przynosi poprawę koncentracji. Chyba warto spróbować takiego rozwiązania.

3. Rośliny to nie tylko odpoczynek dla oczu

Dla niektórych może to okazać się zaskakujące, ale obecność roślin w zamkniętym pomieszczeniu skutecznie redukuje poziom hałasu. Jest to szczególnie widoczne, czy raczej słyszalne, w otwartych przestrzeniach. Zwłaszcza tam, gdzie meble dla biura znajdują się w miejscach z drewnianymi podłogami lub betonowymi ścianami. Elastyczne właściwości liści czy gałęzi odbijają i załamują dźwięk. Im większe rośliny liściaste uda nam się zmieścić w biurze, tym bardziej będzie w nim cicho. Poza tym, rośliny poprawią jakość powietrza w naszym miejscu pracy, przy okazji ciesząc nasze oczy. A jak wiadomo, odpoczywają one najbardziej patrząc na zieleń.

Musimy jednak ostrzec przed jednym. Nie zobaczysz efektów zastosowania powyższych rad. By przekonać się o ich skuteczności, będziesz musiał mocno wytężyć słuch. Jeśli to nic nie da, będziesz mógł ogłosić pełen sukces misji przywracania ciszy do Twojego biura!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.