Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Fotowoltaika a korzystne dotacje i kredyty

  • Dodano: 2020-05-06 07:45, aktualizacja: 2020-05-06 07:55

Z roku na rok fotowoltaika w naszym kraju cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Dziś nowoczesne panele fotowoltaiczne można coraz częściej spotkać na dachu wielu budynków. Decydując się na montaż instalacji fotowoltaicznych warto skorzystać z oferowanych dotacji oraz pożyczek.

Fotowoltaika a program mój prąd


Decydując się na panele fotowoltaiczne każdy inwestor może w przyszłości korzystać z darmowego prądu pochodzącego z promieni słonecznych. Ponadto korzystanie z prądu pochodzącego ze słońca jest w pełni ekologiczne. Nic zatem dziwnego, że na tego typu rozwiązanie z roku na rok decyduje się coraz więcej inwestorów.

Dziś ]fotowoltaika jest powszechnie promowana w naszym kraju, a dla poszczególnych inwestorów oferowane są korzystne kredyty oraz dotacje.
Obecnie bardzo popularny jest program „Mój Prąd”, w ramach którego można otrzymać bardzo korzystne dofinansowanie na panele fotowoltaiczne.
W ramach tego rządowego programu każdy właściciel nowej instalacji fotowoltaicznej może liczyć na dotację bezzwrotną, która to wynosi do pięciu tysięcy złotych.

Oferta ta jest przeznaczona przede wszystkim dla osób fizycznych, a całkowity budżet na ten cel wynosi miliard złotych. Kwota oferowana przez rząd ma wystarczyć na to, aby dofinansować w naszym kraju około 200 000 instalacji fotowoltaicznych.

Aby móc skorzystać z tej dotacji inwestor musi zdecydować się na to, aby wybudować instalację fotowoltaiczną o maksymalnej mocy 10 kWp. Środki na ten cel są pozyskiwane z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Fotowoltaika a program czyste powietrze


Kolejnym ogólnopolskim program jest „Czyste Powietrze”, który ma na celu przede wszystkim znaczną poprawę efektywności energetycznej oraz zmniejszenie emisji pyłów oraz zanieczyszczeń do atmosfery pochodzących ze spalania węgla w poszczególnych budynkach jednorodzinnych.

W celu otrzymania dotacji należy złożyć stosowny wniosek w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w terminie do 30 czerwca 2027 roku.

W ramach programu Czyste Powietrze wszystkie zainteresowane osoby mogą otrzymać dofinansowanie w formie pożyczki, która to pokryje koszty budowy mikro - instalacji fotowoltaicznej oraz zakup kolektorów słonecznych. Maksymalny okres finansowania pożyczką wynosi aż15 lat.

Dostępne w naszym kraju pożyczki oraz dotacje na fotowoltaikę w dużym stopniu przyczyniają się do tego, że coraz więcej osób decyduje się na montaż w swoim gospodarstwie paneli słonecznych.

Dowiedz się więcej na https://fotowoltaiczny.pl/

Komentarze (1)    dodaj »

  • Zenon

    Jakiś czas temu firma Wojtmar zakładała mi panele fotowoltaiczne, to właśnie dzięki nim dowiedziałem się że mogę skorzystać z dotacji. Pomogli mi nawet wypełnić wszystkie potrzebne dokumenty.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.