Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Inwestujemy w nieruchomości Hiszpania

  • Dodano: 2018-03-14 11:00

Po ostatnim kryzysie na rynku nieruchomości w Hiszpanii nie został już nawet ślad. Deweloperzy zaczęli bardzo intensywnie pracować. Osiedla mieszkaniowe i willowe wyrastają jak grzyby po deszczu. Są nowoczesne, mają bardzo ciekawą architekturę oraz oferują przepiękne widoki.

Ich ogromną zaletą są również atrakcyjne ceny. Nieruchomości w Hiszpanii rozchodzą się w ekspresowym tempie, jeszcze przed ich wybudowaniem. Konsumenci mają również coraz większe zaufanie do banków na rynku hiszpańskim. Banki nie tylko finansują deweloperów na hiszpańskim rynku, ale również udzielają na zakup nieruchomości kredytów osobom prywatnym na korzystnych warunkach. Kredyt mogą otrzymać również cudzoziemcy, którzy planują inwestycję w Hiszpanii.

Zmiany w polskim prawie podatkowym

W Polsce w tym roku szykowana jest rewolucja podatkowa. Będzie wprowadzony jednolity podatek, który łączy PIT i składki na ZUS i NFZ. Można z bardzo dużym prawdopodobieństwem przyjąć, że nowy podatek będzie najbardziej niekorzystny dla przedsiębiorców i samozatrudnionych, bo zapłacą oni 40% od całości dochodu podatkowego. Dla wielu osób będzie się to łączyło z podwojeniem obciążeń podatkowych, bo liniowa stawka 19% dla osób, które prowadzą działalność gospodarczą ma zostać zlikwidowana.  Jeszcze nie wiadomo, kiedy te zmiany zostaną wprowadzone oraz jaka będzie ich forma. Jednak pewne jest to, że rzeczywistość w Polsce w ostatnim czasie zmienia się bardzo szybko i trudno jest nadążyć za tymi zmianami.

Co spowodowała zapowiedź tych zmian?

Czeskie urzędy, które rejestrują działalność gospodarczą zostały ostatnio wręcz zasypane pytaniami od polskich przedsiębiorców o to, w jaki sposób można otworzyć firmę w Czechach. Poza tym, warto zauważyć, że polskie firmy już od wielu lat przenoszą swoje siedziby do Wielkiej Brytanii, bo koszty prowadzenia działalności są tam o wiele niższe.

Jak to wygląda w Hiszpanii?

Założenie działalności w tym kraju jest dosyć proste. Co więcej, najniższy próg dla osób fizycznych to 19%, dla firm 25%, a stawka VAT wynosi 21%. Osoby, które dopiero rozpoczynają działalność gospodarczą mogą liczyć na spore zniżki, jeżeli chodzi o różne opłaty. Dowiedz się więcej na http://calacosta.com/ - nieruchomości w Hiszpanii. To wszystko powoduje, że Polacy bardzo mocno zaczęli interesować się inwestowaniem w nieruchomości w Hiszpanii. Chcą po prostu prowadzić tutaj działalność i mieszkać, aby nie płacić za ciągłe przejazdy w jedną oraz w drugą stronę. Tym bardziej, że ceny mieszkań w Hiszpanii są bardzo korzystne. Można nawet powiedzieć, że za mieszkanie w Polsce można sobie tu kupić dom.  To wszystko sprawia, że inwestowanie w nieruchomości w Hiszpanii jest bardzo dobrym rozwiązaniem.

Komentarze (1)    dodaj »

  • Dominnika

    Nieruchomości w Hiszpanii mają bardzo dobre ceny. Sama zastanawiam się nad zakupem. Ncbhome.com ma duży wybór nieruchomości na Costa Blanca. Kuszą ciekawymi ofertami.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.