Zabieg depilacji laserowej to coraz bardziej popularna metoda pozbywania się niechcianego owłosienia. Charakteryzuje się ona wysoką skutecznością - podczas sesji zabiegowych trwale usuwane jest ponad 95% owłosienia z wybranych partii ciała. Jednak aby zabieg był bezpieczny i przynosił oczekiwane rezultaty należy zarówno odpowiednio się do niego przygotować, jak i zadbać o właściwą pielęgnację po jego wykonaniu.
Przygotowanie do zabiegu depilacji laserowej
Przygotowanie do zabiegu depilacji laserowej jest niezwykle ważne: od niego zależy efektywność i bezpieczeństwo używania metody laserowej. Odpowiednie przygotowanie obejmuje:
1. Wywiad z pracownikiem kliniki, który oceni stan skóry oraz bezpieczeństwo przyjmowanych leków i suplementów diety. Pracownik może doradzić wizytę u dermatologa, jak i również odstawienie niektórych preparatów leczniczych, suplementów i ziół. Warto skorzystać z usług profesjonalnej kliniki z doświadczonym zespołem takiej jak Vectus.
2. Na miesiąc przed zabiegiem należy zrezygnować z opalania oraz usuwania owłosienia przy pomocy depilatorów, pęsety, plastrów do depilacji, pasty cukrowej, wosku oraz specjalnych kremów do usuwania owłosienia.
3. Na tydzień przed zabiegiem nie należy stosować peelingów i mechanicznego złuszczania naskórka.
4. Bezpośrednio przed depilacją zaleca się stosowanie delikatnych kosmetyków oczyszczających skórę. Nie należy używać kremów i balsamów do ciała. Wskazane jest dokładnie ogolenie miejsc, które zostaną poddane działaniu lasera.
Jak pielęgnować skórę po zabiegu depilacji laserowej?
Po zabiegu może pojawić się obrzęk oraz miejscowe zaczerwienienie skóry - wówczas należy powstrzymać się od stosowania mydła oraz preparatów oczyszczających na bazie alkoholu. Przed 2-3 dni po zabiegu nie poleca się stosowania silnych kosmetyków nawilżających, oczyszczających, ale również oliwek czy antyperspirantów - poleca się stosowanie delikatnych preparatów aptecznych, które przeznaczone są do skóry bardzo wrażliwej. Po zabiegu należy unikać słońca przez 4 tygodnie: depilowane partie ciała powinny być dokładne zakrywane, a jeśli nie jest to możliwe należy stosować wysokie filtry ochronne.
Musimy pamiętać, że zabiegi powtarzane są w regularnych cyklach, pomiędzy nimi występują przerwy trwające od jednego do trzech miesięcy. W tym czasie nie należy usuwać włosków przy pomocy depilatora, ciepłego wosku czy pasty cukrowej - owłosienie nie może być w żaden sposób wyrywane z powodu znaczącego zmniejszenia skuteczności zabiegów. Jedynym dozwolonym sposobem usuwania zbędnego owłosienia jest korzystanie z maszynek do golenia, które nie zaburzą naturalnej prędkości wzrostu włosków.