Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Jak pielęgnować skórę po zabiegu depilacji laserowej?

  • Dodano: 2019-10-29 13:15

Zabieg depilacji laserowej to coraz bardziej popularna metoda pozbywania się niechcianego owłosienia. Charakteryzuje się ona wysoką skutecznością - podczas sesji zabiegowych trwale usuwane jest ponad 95% owłosienia z wybranych partii ciała. Jednak aby zabieg był bezpieczny i przynosił oczekiwane rezultaty należy zarówno odpowiednio się do niego przygotować, jak i zadbać o właściwą pielęgnację po jego wykonaniu.

Przygotowanie do zabiegu depilacji laserowejPrzygotowanie do zabiegu depilacji laserowej jest niezwykle ważne: od niego zależy efektywność i bezpieczeństwo używania metody laserowej. Odpowiednie przygotowanie obejmuje:

1. Wywiad z pracownikiem kliniki, który oceni stan skóry oraz bezpieczeństwo przyjmowanych leków i suplementów diety. Pracownik może doradzić wizytę u dermatologa, jak i również odstawienie niektórych preparatów leczniczych, suplementów i ziół. Warto skorzystać z usług profesjonalnej kliniki z doświadczonym zespołem takiej jak Vectus.

2. Na miesiąc przed zabiegiem należy zrezygnować z opalania oraz usuwania owłosienia przy pomocy depilatorów, pęsety, plastrów do depilacji, pasty cukrowej, wosku oraz specjalnych kremów do usuwania owłosienia.

3. Na tydzień przed zabiegiem nie należy stosować peelingów i mechanicznego złuszczania naskórka.

4. Bezpośrednio przed depilacją zaleca się stosowanie delikatnych kosmetyków oczyszczających skórę. Nie należy używać kremów i balsamów do ciała. Wskazane jest dokładnie ogolenie miejsc, które zostaną poddane działaniu lasera.
 

Jak pielęgnować skórę po zabiegu depilacji laserowej?Po zabiegu może pojawić się obrzęk oraz miejscowe zaczerwienienie skóry - wówczas należy powstrzymać się od stosowania mydła oraz preparatów oczyszczających na bazie alkoholu. Przed 2-3 dni po zabiegu nie poleca się stosowania silnych kosmetyków nawilżających, oczyszczających, ale również oliwek czy antyperspirantów - poleca się stosowanie delikatnych preparatów aptecznych, które przeznaczone są do skóry bardzo wrażliwej. Po zabiegu należy unikać słońca przez 4 tygodnie: depilowane partie ciała powinny być dokładne zakrywane, a jeśli nie jest to możliwe należy stosować wysokie filtry ochronne.

Musimy pamiętać, że zabiegi powtarzane są w regularnych cyklach, pomiędzy nimi występują przerwy trwające od jednego do trzech miesięcy. W tym czasie nie należy usuwać włosków przy pomocy depilatora, ciepłego wosku czy pasty cukrowej - owłosienie nie może być w żaden sposób wyrywane z powodu znaczącego zmniejszenia skuteczności zabiegów. Jedynym dozwolonym sposobem usuwania zbędnego owłosienia jest korzystanie z maszynek do golenia, które nie zaburzą naturalnej prędkości wzrostu włosków.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.