Jak wybrać biuro do pracy w Warszawie? Warszawski rynek biurowy jest zróżnicowany – obok tradycyjnych biur przedsiębiorcy i osoby wykonujące wolne zawody mają spory wybór biur serwisowanych. Czym różnią się te przestrzenie biurowe? Kiedy biuro serwisowane jest lepszym rozwiązaniem?
Biura tradycyjne i serwisowane - różnice
Pierwsza różnica między biurem tradycyjnym a biurem serwisowanym sprowadza się do słowa „współdzielenie”. Wynajmując tradycyjną powierzchnię biurową, przedsiębiorca do wyłącznej dyspozycji ma też kuchnię (aneks kuchenny), pokój do relaksu czy łazienki. W tym modelu najemca we własnym zakresie tworzy recepcję. W przypadku biur serwisowanych jest inaczej – do wyłącznej dyspozycji najemcy pozostają tylko niektóre pomieszczenia (biura).
Co jeszcze wyróżnia serwisowane biuro do wynajęcia Warszawa:
- możliwość szybkiej zmiany liczby stanowisk pracy – przestrzeń do pracy jest w biurach serwisowanych zagospodarowana w taki sposób, aby w razie konieczności najemcy mogli dostawić lub zdać biurka;
- pełne wyposażenie – aby zacząć pracować, nie trzeba wcześniej urządzać biura, bo znajdują się już w nim wszystkie niezbędne sprzęty;
- w cenie najmu jest szereg usług – przedsiębiorca wynajmujący biuro serwisowane może korzystać z recepcji, nie musi martwić się też serwisem sprzątającym, bo o to wszystko dba zarządca budynku.
Komu dedykowane jest biuro serwisowe?
Jak można przeczytać na stronie https://biuraserwisowane.pl/biura-do-wynajecia/warszawa, tradycyjne biura w Warszawie są wybierane głównie przez duże firmy o ugruntowanej pozycji na rynku, którym zależy na prestiżowej lokalizacji. Zatrudniając dziesiątki czy setki osób, mogą one pozwolić sobie na wynajem całego piętra w jednym z warszawskich biurowców. Jednocześnie w ich przypadku utrzymanie recepcji czy nawiązanie współpracy z firmą oferującą usługi sprzątania ma ekonomiczne uzasadnienie.
Kto najczęściej wybiera biura serwisowane? Docelowym najemcą są niewielkie organizacje ceniące sobie kompleksową obsługę – za korzystanie z zawsze czystej i w pełni wyposażonej powierzchni biurowej otrzymują one co miesiąc jedną fakturę. Z warszawskich biur serwisowanych często korzystają też freelancerzy. Dla nich taka przestrzeń to dobra alternatywa dla często mniej efektywnej pracy w domu.
Na czym polega coworking?
Biuro tradycyjne lub biuro serwisowane to popularne modele wynajmu przestrzeni biurowej. Jednak wybór nie ogranicza się wyłącznie do nich – alternatywą są biura coworkingowe Warszawa. Czym jest coworking? To rodzaj współdzielonej przestrzeni przystosowanej do pracy biurowej. W zależności od koncepcji taka przestrzeń może mieć charakter open space lub formę gabinetów. W pierwszym przypadku osoby korzystające z coworkingu pracują wspólnie z innymi najemcami, co nie zawsze jest komfortowe.
Coworking, podobnie jak biura serwisowane, to ciekawa alternatywa dla niewielkich firm, osób wykonujących wolne zawody i freelancerów. W modelu coworkingu użytkownik biura również płaci tylko jedną stawkę, ale umowa jest jeszcze bardziej elastyczna niż w przypadku biur serwisowanych – biurko do pracy można wynająć nawet na kilka godzin.