Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Jak zarezerwować miejsce parkingowe przy lotnisku? Podpowiadamy!

  • Dodano: 2024-01-05 10:30

Odstawienie auta na parkingu lotniskowym na czas podróży dla wielu osób jest powodem do pewnego dyskomfortu. To zrozumiałe, ale spokojnie – jest kilka prostych zasad, których przestrzeganie pozwoli spędzić urlop albo delegację bez zbędnego zamartwiania się.

Parking w pobliżu lotniska

Zwykle im większe lotnisko, tym więcej parkingów ma się do wyboru i choć na pierwszy rzut oka oferty większości są dość podobne, to wybór wcale nie jest łatwy. Jeśli zostawisz sobie zbyt mało czasu na podjęcie decyzji, to zazwyczaj pomyślisz, że może parking obok byłby tańszy, bezpieczniejszy albo bardziej komfortowy. Warto więc z odpowiednim wyprzedzeniem zerknąć na strony internetowe parkingów i porównać ich ceny (jeśli wylot planujesz z Krakowa, sprawdź ceny parkingi Kraków Balice).

Kiedy będziesz na stronie, zerknij do galerii – nie każdy parking będzie miał utwardzoną nawierzchnię, niektóre będą miały bardzo wąskie miejsca, więc nie będą raczej optymalnym wyborem. Nie musisz za to przejmować się odległością od terminalu. Obsługujący parking Kraków lotnisko zapewni darmowy transfer do i z niego, więc najwyżej trzeba będzie przyjechać chwilę wcześniej.

Parking przy lotnisku - co poza ceną ma znaczenie?

Nie ma znaczenia, czy zostawisz na parkingu 10-letnie auto, czy samochód prosto z salonu – chcesz mieć pewność, że nikt go nie zarysuje, a tym bardziej nie ukradnie, kiedy Ciebie nie będzie. Nie wybieraj więc nigdy parkingu jedynie według kryterium wysokości cen. Sprawdź poziom bezpieczeństwa: monitoring, ubezpieczenie, aktywną ochronę na miejscu. 

Będzie Ci się znacznie bardziej komfortowo wypoczywało, jeśli będziesz mieć pewność, że ryzyko przykrych zdarzeń jest minimalne, a nawet jeśli do nich dojdzie, to będziesz nadal chroniony. Zresztą dotyczy to nie tylko poziomu bezpieczeństwa, ale też dodatkowych usług na miejscu: dostępności toalety, możliwości wydruku karty pokładowej na miejscu czy choćby oczekiwania na transfer w ciepłym pomieszczeniu. Jeśli takie wsparcie może Ci się przydać, to nie oszczędzaj na siłę.

Rezerwacja parkingu przy lotnisku z wyprzedzeniem

Im wcześniej wszystko załatwisz, tym będziesz mieć więcej spokoju. Kiedy już wybierzesz parking, zarezerwuj i opłać miejsce z wyprzedzeniem. Nawet jeśli Twoje plany ulegną zmianie, będzie można później rezerwację przesunąć albo odwołać – przeważnie bez żadnych dodatkowych kosztów.

Jeśli zarezerwujesz miejsce wcześniej, to obsługa będzie miała więcej czasu, żeby spełnić Twoje dodatkowe życzenia – zapewnić szersze miejsce dla osób niepełnosprawnych, czy cokolwiek, co jeszcze będzie Ci potrzebne. Na ostatnią chwilę może się to nie udać nawet mimo najszczerszych chęci obsługi. Wszystko więc sprowadza się do działania z odpowiednim wyprzedzeniem i znalezienia dobrego – a nie tylko taniego – parkingu. 

Justyna RomańczykJustyna Romańczyk
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.