Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Leasing ciągników siodłowych - sposób na optymalizację kosztów firmy

  • Dodano: 2019-11-21 12:15

Przedsiębiorcy działający w branży transportowej coraz chętniej decydują się na leasing ciągników siodłowych i naczep. Dzieje się tak dlatego, że ta wygodna forma finansowania pozwala na korzystanie z TIRów bez konieczności dysponowania dużym wkładem własnym. Leasing na ciągnik siodłowy ma jednak znacznie więcej korzyści z punktu widzenia finansów firmy. Prezentujemy najważniejsze z nich.

Zalety podatkowe

Ciągniki siodłowe w leasingu mogą zapewnić przedsiębiorcy korzyści związane z podatkami. Przede wszystkim taka forma finansowania pojazdów pozwala obniżyć ich wysokość. W przypadku leasingu operacyjnego wszelkie koszty związane z umową, w tym comiesięczne raty, można wliczyć w koszt uzyskania przychodu. Z kolei przy leasingu finansowym udaje się dokonywać odpisów amortyzacyjnych.

Leasing na ciągnik siodłowy a możliwości finansowe firmy

Leasing – inaczej niż kredyt – nie wymaga dużego wkładu własnego. Można ustalić jego wysokość po konsultacji z doradcą. W niektórych przypadkach uda się uzyskać wysokość czynszu inicjalnego na poziomie kilku procent. W innych sytuacjach korzystniejsze okazuje się zapłacenie wysokiej opłaty początkowej. Wiele zależy od budżetu, jakim się dysponuje oraz stażu na rynku. Ponadto pierwszą i kolejne raty można ustalić na różnym poziomie. Z łatwością uda się też uzyskać sezonowy harmonogram. Z takiej opcji można skorzystać, jeżeli szuka się ofert poprzez stronę https://klf24.pl/oferta-pojazdow/ciagniki-siodlowe.

Należy również pamiętać, że leasing nie wymaga wysokich dochodów od przedsiębiorcy. Finansowanie na ciągnik można otrzymać nawet wtedy, gdy jest się zapisanym w BIK, wykazuje się stratę albo ma się problem z zadłużeniem.

Brak konsekwencji dla zdolności kredytowej

Leasing na ciągnik siodłowy nie wymaga weryfikacji zdolności kredytowej. Korzystanie z tej formy finansowania nie obniża też tego parametru. Leasing w 100% może wchodzić w koszty firmy. Nie musi obniżać płynności finansowej i wiarygodności. Jeżeli wystąpi się o dodatkowe środki, na przykład w postaci kredytu, leasing nie okaże się przeszkodą. Ponadto w czasie trwania umowy ciągnik zwykle jest własnością leasingodawcy. Oznacza to, że nie podlega ewentualnej egzekucji komorniczej.

Jak dostać leasing na ciągnik siodłowy?

Aby ubiegać się o finansowanie, należy złożyć wniosek lub skontaktować się z doradcą leasingowych. Konsultant dobierze najlepsze oferty i pomoże z dopełnieniem formalności. Po złożeniu wniosku i uzyskaniu zgody leasingodawcy podpisuje się umowę i dostarcza wymagane dokumenty. Wkrótce pojazd zostaje dostarczony i można z niego korzystać tak, jakby posiadało się go na własność.

Leasing ciągnika siodłowego jest dobrym sposobem na dokonanie inwestycji w swoją działalność, ale też rozwiązaniem pozwalającym na optymalizację kosztową. Finansowanie ma liczne zalety z punktu widzenia podatków, dlatego z pewnością okaże się lepszy dla budżetu firmy niż kredyt. Warto zwrócić uwagę również na jego dużą dostępność. Leasing ciągników można uzyskać całkiem szybko dzięki procedurom uproszczonym, nie musząc martwić się skomplikowanymi formalnościami.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.