Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Przepływowy podgrzewacz wody - co trzeba o nim wiedzieć?

  • Dodano: 2017-10-09 13:30

Przepływowy podgrzewacz wody to urządzenie, które najczęściej stosuje się w starszym budownictwie, gdzie możliwości modernizacji instalacji są ograniczone. Umożliwia on podgrzewanie wody w bezpieczny sposób, co jest niewątpliwą jego zaletą. Co jednak warto wiedzieć o przepływowych podgrzewaczach wody? Jakie są ich wady i zalety? Jak się ich używa? Sprawdźmy.

Przepływowy podgrzewacz wody - zasada działania

Przepływowe podgrzewacze wody - w przeciwieństwie do podgrzewaczy pojemnościowych - nie magazynują wody, a na bieżąco ją ogrzewają w momencie, gdy ta przepływa przez urządzenie. Wyposażone są w grzałki elektryczne, które są oddzielone od komory z przepływającą wodą szkłem lub ceramiką. Podczas odkręcenia kurka z wodą ciepłą, jest ona podgrzewana przez urządzenie na odcinku między przyłączem a końcówką kranu.

Dlaczego warto zainstalować przepływowy podgrzewacz wody?

Jest to rozwiązanie z pewnością o wiele wygodniejsze niż podgrzewacz, do którego użycia niezbędny jest gaz. Bez wątpienia czynnikiem, które często decyduje o wyborze podgrzewacza elektrycznego jest również fakt jego bezpieczeństwa. Na które w przypadku używania podgrzewaczy pojemnościowych - mimo licznych zabezpieczeń - trudno jest liczyć w 100%.

Kolejną zaletą przepływowych podgrzewaczy wody jest łatwość ich instalacji. Niewielkie urządzenia, które zazwyczaj obsługują jeden kran zwyczajnie montuje się na ścianie i podłącza do gniazdka. Jeśli zależy nam na zakupie większego i bardziej wydajnego modelu, niezbędne będzie nam łącze trójfazowe i specjalne gniazdo, którego montaż również nie jest większym problemem. W niektórych przypadkach podgrzewacze wody są zintegrowane z bateriami, co może być rozwiązaniem dyskusyjnym ze względu na jego estetykę oraz wygląd całej łazienki.

Warto jednak wziąć pod uwagę fakt, że przy zakupie elektrycznego podgrzewacza na wodę, będziemy płacić wyższe rachunki za pobór energii elektrycznej. Będą one zależne od tego ile wody przepływać będzie przez urządzenie (jeśli będziemy chcieli ją podgrzać).

Drogie przepływowe podgrzewacze wody?

Właśnie te wysokie rachunki za prąd wiele osób zwyczajnie odstraszają od zakupu elektrycznych przepływowych podgrzewaczy. Jednak nie powinniśmy dziwić się większym rachunkom za prąd, gdyż używanie urządzenia wcale nie kosztuje dużo więcej, niż eksploatacja podgrzewaczy pojemnościowych, czy przepływowych podgrzewaczy na gaz. W ich przypadku większy rachunek za prąd zostaje zastąpiony kosztami gazu, więc trudno mówić tu o znaczącej różnicy pieniężnej w eksploatacji.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.