Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Skąd wziąć pieniądze na wakacje?

  • Dodano: 2017-06-16 08:00, aktualizacja: 2017-06-18 09:28

Temperatura rośnie, trawa i drzewa kwitną, zapach lata wisi w powietrzu… wakacyjno-urlopowy czas zbliża się wielkimi krokami. W zależności od upodobań i zarobków wybieramy różne formy spędzania dni wolnych od pracy i nauki. Rozpiętość jest bardzo duża: od odwiedzin bliskich, przez zwiedzanie polskich zakątków, po zagraniczne wyjazdy. Każda z tych opcji jest fantastyczna i zadowoli wszystkich, tylko nie nasz portfel.

Zagraniczne atrakcje - zagraniczne ceny
Lazurowe morza, kamieniste plaże, pięciogwiazdkowy hotel all inclusive - luksus, na który czekamy cały rok ma niestety swoją cenę. Co trzeci Polak wybierający się na wakacje, jako kierunek swojej podróży obierze właśnie zagraniczny kurort. Wzrastający poziom zamożności społeczeństwa sprawia, że niemal połowa rodzin zarabiających powyżej 5000 zł wybierze się na urlop zagraniczny. Koszty takiej wycieczki niestety rzadko zamykają się w mniej niż 3000 zł. Może zatem warto zostać w Polsce?

Cudze chwalicie
… a możecie chwalić własne. W Polsce również można skorzystać z różnorodnych form wypoczynku. Kraj nasz zapewnia atrakcje dla wielbicieli nadmorskich plaż, mazurskich jezior, a także dla amatorów górskich rozrywek. Bałtyk jest ponad dwa razy popularniejszym kierunkiem wyjazdowym - w tym roku wybiera się tam aż 37% Polaków, którzy planują wakacyjny wyjazd (dla porównania - w góry wybiera się jedynie 16% z nich). Osoby mniej zamożne wybierają raczej wyjazd na wieś lub na Mazury - tam kilkudniowy wyjazd rodzinny może zamknąć się nawet w kwocie 1000 zł.
 

Skąd bierzemy pieniądze na wakacje?

Nie każdego z nas stać na pokrycie kosztów wakacyjnego wyjazdu z bieżącej pensji. Wakacyjny wypoczynek rodzinny kosztuje średnio 3000 zł. Ponad połowa z osób wyjeżdzających, by być w stanie w ogóle zaplanować wakacje, musi odkładać pieniądze regularnie przez 8 miesięcy. Zaledwie co czwarta rodzina jest w stanie opłacić je bez wcześniejszego oszczędzania. Co roku niemal milion osób zaciąga pożyczkę po to, żeby mieć szansę wykorzystać dni wolne od pracy.
 

Gdzie wziąć pożyczkę na wakacje? 
Jedną z firm udzielających szybkich pożyczek jest Profi Credit. Kwota takiej pożyczki może wynosić nawet 25 000 zł, a spłatę można rozłożyć na 36 miesięcy. Pożyczka w Profi Credit to minimum formalności i szybki czas realizacji. Na większość wyjazdów wystarczy nam 9000 zł, a do tej granicy przy braniu pożyczki nie trzeba nawet okazywać zaświadczenia od pracodawcy. Wystarczy zwykłe oświadczenie o dochodach, którego załatwienie nie zajmie nam dużo czasu.

Można również skorzystać z oferty Rapida Money. To jedna z najtańszych pożyczek pozabankowych. Rzeczywista stopa rocznego oprocentowania dla przykładu reprezentatywnego wynosi tylko 49,9%. Do pożyczki powinna przystąpić z nami druga, dowolna osoba (małżonek, rodzic czy znajomy). Pieniądze są dostępne także dla osób z negatywną historią kredytową.
Artykuł powstał we współpracy z portalem https://www.zadluzenia.com/

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.