Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Wycieczka w Tatry Słowackie - o czym pamiętać?

  • Dodano: 2022-09-26 12:15

Tatry Słowackie oferują turystom wiele wspaniałych szlaków, w tym najwyższe szczyty położone w Tatrach. Warto pamiętać o tym, że wiele popularnych szlaków leży na granicy obu krajów, a co za tym idzie, zdobywanie szczytu może wiązać się z przekroczeniem granicy. To rodzi pewne zagrożenia w przypadku nieszczęśliwego wypadku. W związku z tym, przed wyruszeniem na szlak warto pamiętać o wykupieniu odpowiedniej polisy turystycznej. 

Dlaczego ubezpieczenie w górach jest tak istotne?

Chodzenie po górach i zdobywanie szczytów to wspaniała alternatywa spędzania wolnego czasu. W trakcie takich wakacji można delektować się widokami, testować możliwości swojego organizmu, a także zdobywać kolejne góry. W trakcie takich wypraw grozi nam jednak szereg niebezpieczeństw. Nawet z pozoru niegroźne poślizgnięcie może doprowadzić do urazu, który uniemożliwi samodzielne zejście z góry. A wówczas konieczny będzie transport helikopterem, który jest bardzo kosztowny. Brak ubezpieczenia może się wówczas ukazać poważnym problemem. Niezależnie od tego, czy planujemy wczasy na Słowacji, czy też po polskiej stronie Tatr, w górach zawsze warto posiadać dodatkowe ubezpieczenie turystyczne, które chroni przed konsekwencjami nieszczęśliwego wypadku. 

Jakiego ubezpieczenia wymaga wycieczka w Tatry słowackie? 

Jeśli celem wycieczki w Tatry słowackie jest przede wszystkim zdobywanie szczytów, polisa turystyczna powinna posiadać wysoką sumę gwarantowaną kosztów leczenia oraz kosztów ratownictwa. Bardzo ważnym elementem takiej polisy powinno być także OC sportowe oraz OC w życiu prywatnym. W Ogólnym Warunkach Ubezpieczenia należy sprawdzić, czy wyprawy w góry są uwzględniane w polisie wybranego towarzystwa. Kupując ubezpieczenie turystyczne na wyprawę w Tatry warto także wybrać polisę, która zagwarantuje wyższą kwotę ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków. Na stronie: https://wakacyjnapolisa.pl/poradnik/ubezpieczenie-w-tatry-slowackie/ można znaleźć wiele cennych informacji, które pozwolą wybrać optymalną polisę turystyczną w Tatry słowackie. 

W jakiej cenie można wykupić polisę turystyczną? 

Na zakupienie polisy turystycznej warto zdecydować się także ze względu na przystępne ceny. Już od kilku złotych za dzień można pozyskać naprawdę wartościową polisę, która zaoferuje szerokie spektrum ochrony. Na koszty ubezpieczenie wpływa oczywiście dokładny zakres ochrony, a także gwarantowana suma kosztów leczenia, ratownictwa oraz wysokość ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wydatków. Także dodatkowe pakiety, takie jak chociażby OC sportowe, wpływa na finalny koszt. Biorąc jednak pod uwagę, jak wiele korzyści oferuje dobra polisa turystyczna, na jej zakupie z pewnością nie warto oszczędzać. 

Jak wyszukać najkorzystniejsze ubezpieczenie turystyczne?

Turyści mają do wyboru oferty kilkudziesięciu różnych towarzystw ubezpieczeniowych. Duża konkurencja na rynku sprzyja klientom, którzy mogą liczyć na korzystniejsze oferty w przystępnych cenach. Dużym plusem jest to, że polisa turystyczna online na https://wakacyjnapolisa.pl pozwala nam łatwo sprawdzić, która firma posiada najlepszą ofertę. Wystarczy wypełnić krótki formularz udostępniając informacje, takie jak np.: miejsce podróży, cel pobytu, termin wycieczki, wiek. Strona w przejrzysty sposób ukaże dostępne oferty, uwypuklając najważniejsze czynniki oferty oraz cenę. To wygodna metoda na odnalezienie właściwej ubezpieczenia. Przed wykupieniem konkretnej polisy zawsze warto przeanalizować Ogólne Warunki Ubezpieczenia.

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.