Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Zadbaj o odpowiednią żywotność swoich okien

  • Dodano: 2023-03-29 13:15

Okna pozwalają na odizolowanie pomieszczeń od hałasu i niepożądanych czynników atmosferycznych, a także zapewniają odpowiednią wymianę powietrza. Otwory okienne pozwalają na rozjaśnienie i doświetlenie pomieszczeń domowych lub biurowych. Współcześnie do najczęściej wybieranych okien należą okna rozwieralne lub uchylne. Często spotyka się także skrzydła uchylno-rozwieralne. W ostatnich czasach wielką popularnością cieszą się również bardzo duże okna przesuwne. Aby jak najdłużej móc cieszyć się sprawnie działającymi skrzydłami okiennymi, powinno się poddawać je regularnej konserwacji. 

Jak dbać o skrzydła okienne?

Niezależnie od zastosowanego typu okien niezwykle ważna jest dbałość o ich sprawne działanie. Najważniejsze wydaje się zadbanie o czystość zawiasów, uszczelek i szczelin okiennych. Kurz, brud, piasek i drobne kamyczki, które zalegają w szczelinach powodują niszczenie się ramy okiennej. Mogą być także przyczyną problemów z prawidłowym domykaniem okna. Zaleca się, aby okna czyścić regularnie, zwracając uwagę na wszystkie elementy okna. W trakcie każdego czyszczenia szczeliny okienne powinny zostać dokładnie odkurzone i umyte przy użyciu delikatnych detergentów. Warto zwrócić uwagę na regularną konserwację zawiasów, wykorzystując specjalistyczny smar silikonowy. 

Posiadacze skrzydeł uchylnych i rozwieralnych powinni zwrócić także uwagę na prawidłowe posługiwanie się klamką. Otwierając i zamykając okno należy pamiętać by robić to z wyczuciem, nigdy przy użyciu nadmiernej siły. Jeżeli występują jakiekolwiek problemy z prawidłowym domykaniem okna, warto wezwać profesjonalny serwis okien, który pomoże zlokalizować i trafnie zdiagnozować usterkę. Może okazać się, że przyczyna nie leży w klamce. Zdarza się, że uszkodzeniu ulega cała rama okienna. Samodzielna naprawa okien może okazać się dużo bardziej kosztowna, aniżeli powierzenie tego zadanie profesjonalnej firmie. 

Wydłuż żywotność swoich okien - prawidłowa regulacja okuć 

Problemy takie jak: trudności z zamykaniem i otwieraniem okna, wyraźne odczuwanie blokady przy przekręcaniu klamki, a także odczuwalna nieszczelność okna mogą być spowodowane nieprawidłowym wyregulowaniem okien.

Producenci okien zalecają aby rozważyć konsultację z profesjonalistami, zawsze gdy podejrzewamy, że nasze okna nie pracują prawidłowo. Dobrze wyregulowane okna przyczyniają się do znacznego wydłużenia żywotności okuć okiennych. 

Samodzielna regulacja okien jest możliwa, jednak zdarza się, że podjęte próby nie przynoszą oczekiwanych rezultatów. Nieprofesjonalna regulacja okien może skutkować całkowitym rozregulowaniem okien. 

Wszelkie trudności z prawidłowym działaniem okna warto konsultować z fachowcami, którzy są zatrudnieni w profesjonalnych serwisach okien.  Pracownicy SSB Serwis - regulacja okien Warszawa pomagają klientom na terenie całej Warszawy, większość napraw wykonując "od ręki". 

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.