Wiadomości z Siemianowic Śląskich

2 obcokrajowców doprowadzonych w trybie przyspieszonym za wykroczenia drogowe

  • Dodano: 2022-02-21 07:00, aktualizacja: 2022-02-20 19:13

42-letni Ukrainiec i 43-letni Gruzin wpadli podczas kontroli ruchu drogowego. Pierwszy z nich nie posiadał uprawnień do kierowania, a drugi przekroczył dopuszczalną prędkość.

Policjanci z drogówki zatrzymali do rutynowej kontroli samochód i wtedy okazało się, że kierowca nie posiada uprawnień do kierowania. Od początku roku zmieniły się przepisy i wobec takich osób kierowany jest wniosek do sądu o ukaranie grzywną i orzeczenie zakazu kierowania pojazdami mechanicznymi. Z uwagi, iż kierowcą był 42-letni obywatel Ukrainy, który nie posiadał stałego miejsca zamieszkania lub pobytu w naszym kraju, zastosowano tryb przyspieszony i został on doprowadzony przed oblicze sądu. Wymiar sprawiedliwości ukarał go grzywną w wysokości 1500 złotych oraz zakazał prowadzenia pojazdów mechanicznych na czas 6 miesięcy.

Przekroczenie prędkości

Drugi z obcokrajowców wpadł na ulicy Wiejskiej podczas mierzenia prędkości. 43-letni obywatel Gruzji przekroczył dopuszczalną prędkość o 25km/h. Policjanci nałożyli na niego mandat gotówkowy, którego nie był w stanie uiścić. On także nie posiadał stałego miejsca zamieszkania lub pobytu w naszym kraju. Został zatrzymany i również w trybie przyspieszonym zostanie doprowadzony do sądu. Obecnie oczekuje na tę czynność w policyjnym areszcie.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również