Siemianowice Śląskie - portal miejski Siemianowice.net.pl

Wiadomości z Siemianowic Śląskich

3. tydzień LAP za nami

  • Dodano: 2016-07-26 07:45, aktualizacja: 2016-07-25 12:10

Kolejny, już trzeci tydzień Letniej Akademii Przedsiębiorczości za nami. Tygodniową przygodę z przedsiębiorczością dzieciaki zakończyły ciekawymi warsztatami przeprowadzonymi przez firmę MMJ. Najmłodsi mieli możliwość dowiedzieć się jaka jest różnica pomiędzy światłowodem a kablem internetowym, jak dostarczać internet do różnych miejsc, a także… sami po raz pierwszy w życiu, zrobili swój własny kabel, którym - jak już zgodnie zapowiedzieli - ochoczo pochwalą się rodzicom.

– Wow, super! Teraz wiem jak zrobić kabel i sama będę umiała podłączać internet! – Chwali się trzynastoletnia Ania, uczestniczka LAP. – To takie łatwe… – dodaje.

Oprócz zajęć praktycznych, przeprowadzonych przez teleinformatyczną firmę, podczas tego tygodnia grupa miała także okazję nauczyć się m.in. podstaw gry w golfa w Śląskim Klubie Golfowym czy przyjrzeć się procesowi produkcyjnemu w fabryce Johnson Controls. Oprócz wizyt w firmach dzieciaki mogły także oddać się wakacyjnemu szaleństwu na basenie czy boisku sportowym. Na sam koniec tygodnia pełnego wrażeń i ciekawych przeżyć, najmłodszym wręczone zostały dyplomy oraz upominki od firmy Atrium. Przed nami czwarty, już ostatni turnus tegorocznej wakacyjnej Akademii. Życzymy dzieciakom dobrej pogody oraz wielu inspirujących i emocjonujących doświadczeń.

Przypomnijmy, że Letnia Akademia Przedsiębiorczości to projekt organizowany przez Urząd Miasta wraz z Młodzieżowym Domem Kultury Jordan, przy współpracy firm i instytucji: Johnson Controls, Zakład Stolarski Piotr Kluska, Warsztat Stolarski Grzegorz Faron, Radio Barys, MMJ, Śląski Klub Golfowy, Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej oraz Siemianowickie Centrum Kultury. Upominki dla uczestników ufundowała Galeria Atrium z Siemianowic Śląskich.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.