Wiadomości z Siemianowic Śląskich

38. Dni Siemianowic Śląskich coraz bliżej

  • Dodano: 2022-05-26 07:00, aktualizacja: 2022-05-25 22:23

Rok 2022 jest rokiem szczególnym. Po dwuletniej przerwie wracamy do świętowania Dni Siemianowic Śląskich. Gdyby nie pandemiczne obostrzenia w tym roku obchodzilibyśmy ich 40-tą edycję.

Dni Siemianowic połączone z rocznicą

Jubileusz zacny, ale nie jedyny. W bieżącym roku mija bowiem 90 lat, od kiedy miasto nasze uzyskało prawa miejskie. I właśnie tę rocznicę miasto chce celebrować w sposób szczególny przez cały rok, ze szczególnym naciskiem na Dni Siemianowic.

Dotychczas odbywały się one przez trzy dni – piątek, sobota, niedziela. W tym roku chcemy inaczej. Każda dekada honorowana będziw jednym dniem zabawy. W ten sposób tegoroczne Święto Miasta będzie trwać pełne 9 dni, od soboty 4 czerwca do niedzieli 12 czerwca. Oczywiście największe natężenie przypadnie na ostatni weekend, kiedy to wystąpi najwięcej gwiazd, ale właściwie przez całe 9 dni wydarzenia kulturalne przeplatają się ze sportowymi.

Oficjalnie uczci się rocznicę nadania praw miejskich 4 czerwca podczas uroczystej sesji Rady Miasta. A oprócz tego już tylko wspólna zabawa. Nie zapomni się o najmłodszych, z którymi bawić się będziemy podczas obchodów Dnia Dziecka, tradycyjnej Spartakiadzie Przedszkolaków, Święcie Szkoły Podstawowej Nr 20 i niezliczonej ilości wydarzeń dla dzieci i młodzieży w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Miłośników tradycyjnych śląskich klimatów zaprasza się w sobotę na Rynek Miejski, gdzie jak zwykle rozegrany zostanie konkurs na najlepszy śląski żur, a po jego zakończeniu wystąpią Kola i Jula, Mateusz Troll i Metrum. Swoje miejsce podczas Dni Siemianowic znajdą rodzime gwiazdy – Józef Skrzek, Alicja Boncol, Rodzina Wantułów, Albo i Nie, Loża Masorza czy świętujący swój jubileusz Zespół Pieśni i Tańca „Siemianowice”. Nie zabraknie też gwiazd polskiej sceny muzycznej – Pectus, Elektryczne Gitary, Oberschlesien, Happysad i wiele innych. To tylko niewielka część czekających nas atrakcji. Szczegółowy harmonogram 38. Dni Siemianowic Śląskich pod linkiem http://www.pliki.siemianowice.pl/dni_siemianowic/program.pdf.

Komentarze (1)    dodaj »

  • Anonymus

    Który"genialny" urzędnik wydał zgodę aby koncerty odbywały się w środku osiedla.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również