Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Seniorki z Michałkowic 60 + tworzą ogród zamknięty w szkle

  • Dodano: 2022-05-25 07:00, aktualizacja: 2022-05-24 21:37

Przedwczoraj w Zameczku w Klubie Seniora 60+ odbyły się warsztaty z florystyki w szkle, przeprowadzone przez Beatę Łuczak.

Ogród w szkle

Wszystkie panie były niezwykle ambitne i zaangażowane w pracę, z pomysłami i pasją, dzieła wyszły piękne - dumne panie i pan zadeklarowali ciąg dalszy.

Miniaturowe roślinne kompozycje w szklanych naczyniach wciąż są popularne i cieszą się dużym zainteresowaniem. Mały, zielony ogródek w słoju czy butelce to szalenie oryginalna alternatywa dla typowych roślin w doniczkach. Co więcej, ogród zamknięty w szkle nie tylko zdobi, ale daje możliwość stworzenia i obserwowania samodzielnej, twórczej pracy. Cechą takiego ogrodu, w odróżnieniu od ogrodu typu las w słoiku, zamkniętego korkowym wieczkiem jest to, że wilgotność panująca w otwartym naczyniu jest umiarkowana, ścianki nie ulegają zaparowaniu, nie występuje więc ryzyko rozwoju pleśni, a sadzonki są dobrze widoczne przez cały czas. Specyfiką tego typu układów jest dość wolny wzrost roślin. Kompozycje otwarte wymagają jednak regularnego podlewania – jeśli je zaniedbamy, sadzonki skarłowacieją, a mech uschnie. A mech jest bardzo ważny w tej kompozycji, ponieważ utrzymuje wilgoć.

Warsztaty były bardzo inspirujące i powstały na nich piękne kompozycje. Kolejne takie warsztaty już niebawem.

Seniorki z Michałkowic 60 + tworzą ogród zamknięty w szkle / fot. UM Siemianowice Śl.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również