Wiadomości z Siemianowic Śląskich

44-latek usłyszał zarzuty za znieważenie policjanta i kierowanie gróźb

  • Dodano: 2022-11-15 06:00, aktualizacja: 2022-11-15 19:38

Nocne wyjście skończyło się dla 44-latka zatrzymaniem i pobytem w policyjnym areszcie. Podczas przeprowadzania przez mundurowych innej interwencji, mężczyzna podszedł i wielokrotnie obelżywymi i wulgarnymi słowami, znieważył policjanta.

Zniewaga i groźby w kierunku funkcjonariusza

Gdy policjanci przeprowadzali interwencję na ulicy, podszedł do nich mężczyzna i zaczął wyzywać. Było widać, że wypił on alkohol, dlatego mundurowi nakazali mu, aby odszedł i nie przeszkadzał im w wykonywaniu dalszych czynności. Niestety mężczyzna nie posłuchał i w dalszym ciągu używał obelżywych wyzwisk. W związku z popełnionym przestępstwem znieważenia policjanta, został zatrzymany przez mundurowych. Mężczyzna cały czas był agresywny, do tego stopnia, że koniecznym było założenie kasku ochronnego. Gdy został doprowadzony do komendy, w dalszym ciągu znieważał funkcjonariusza. Dodatkowo wygrażał się, że jak wyjdzie, to go pobije i zabije.

Zatrzymany nie posiadał przy sobie dokumentów ani nie chciał podać swoich danych osobowych. Nie stało to jednak na przeszkodzie, by trafił do policyjnego aresztu. Następnego dnia policjanci ustalili, że zatrzymanym jest 44-letni mieszkaniec Chorzowa. Śledczy ogłosili mu zarzuty za znieważenie policjanta oraz kierowanie w stosunku do niego gróźb karalnych. Podejrzany przyznał się do zarzucanych mu czynów. Za popełnione przestępstwa grozi mu nawet 2 lata więzienia.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również