Wiadomości z Siemianowic Śląskich

79 nowych mieszkań

  • Dodano: 2018-03-22 12:30

15 marca br. Desa Development sp. z o.o. spółka komandytowa otrzymała pozwolenie na przebudowę, nadbudowę (o jedną, a w niektórych miejscach – o dwie kondygnacje) oraz adaptację na obiekt mieszkalny wielorodzinny, budynku po byłym Gimnazjum nr 3, przy ul. Korfantego 18. Po tych modyfikacjach, w nowo powstałym obiekcie powstanie 79 mieszkań.

Będą to mieszkania o metrażu od 30 m2 do 120 m2 z pięknymi tarasami i ogrodami w mieszkaniach parterowych. W budynku będzie winda, komórki lokatorskie oraz wielostanowiskowy parking podziemny. Sprzedaż rozpoczniemy w przyszłym tygodniu, gdy skompletujemy wszystkie niezbędne materiały marketingowe - mówi Ewelina Warwas, prezes zarządu spółki. - Prace planujemy rozpocząć za dwa tygodnie, tak by pierwsi lokatorzy mogli wprowadzać się już w II połowie 2020 roku - dodaje.

Inwestor do przetargu przystąpił w lipcu ubiegłego roku i – jak informuje Komisja Przetargowa, powołana przez Prezydenta Miasta – 13 lipca ub. r. nabył nieruchomość za cenę 3.500.000,00 zł. Część zabudowań, która nie nadaje się do adaptacji – jest przewidziana do rozbiórki.

Wszelkie niezbędne pozwolenia inwestor już otrzymał – mówi Dariusz Jakubowski, kierownik Biura Budownictwa UM w Siemianowicach Śląskich. - Na miejscu porozbiórkowym planowana jest budowa kolejnych bloków mieszkalnych – dodaje.

Przypomnijmy iż od września 2016 r, budynek stał pusty, kiedy to w wyniku reformy edukacji, Gimnazjum nr 3 przeniosło się na ul. Leśną 1, gdzie razem z Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Matejki stanowi obecnie Zespół Szkół nr 3.

autor: Rafał Jakoktochce, fot. www.google.com

79 nowych mieszkań

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również