Siemianowice Śląskie - portal miejski Siemianowice.net.pl

Wiadomości z Siemianowic Śląskich

79 nowych mieszkań

  • Dodano: 2018-03-22 12:30

15 marca br. Desa Development sp. z o.o. spółka komandytowa otrzymała pozwolenie na przebudowę, nadbudowę (o jedną, a w niektórych miejscach – o dwie kondygnacje) oraz adaptację na obiekt mieszkalny wielorodzinny, budynku po byłym Gimnazjum nr 3, przy ul. Korfantego 18. Po tych modyfikacjach, w nowo powstałym obiekcie powstanie 79 mieszkań.

Będą to mieszkania o metrażu od 30 m2 do 120 m2 z pięknymi tarasami i ogrodami w mieszkaniach parterowych. W budynku będzie winda, komórki lokatorskie oraz wielostanowiskowy parking podziemny. Sprzedaż rozpoczniemy w przyszłym tygodniu, gdy skompletujemy wszystkie niezbędne materiały marketingowe - mówi Ewelina Warwas, prezes zarządu spółki. - Prace planujemy rozpocząć za dwa tygodnie, tak by pierwsi lokatorzy mogli wprowadzać się już w II połowie 2020 roku - dodaje.

Inwestor do przetargu przystąpił w lipcu ubiegłego roku i – jak informuje Komisja Przetargowa, powołana przez Prezydenta Miasta – 13 lipca ub. r. nabył nieruchomość za cenę 3.500.000,00 zł. Część zabudowań, która nie nadaje się do adaptacji – jest przewidziana do rozbiórki.

Wszelkie niezbędne pozwolenia inwestor już otrzymał – mówi Dariusz Jakubowski, kierownik Biura Budownictwa UM w Siemianowicach Śląskich. - Na miejscu porozbiórkowym planowana jest budowa kolejnych bloków mieszkalnych – dodaje.

Przypomnijmy iż od września 2016 r, budynek stał pusty, kiedy to w wyniku reformy edukacji, Gimnazjum nr 3 przeniosło się na ul. Leśną 1, gdzie razem z Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Matejki stanowi obecnie Zespół Szkół nr 3.

autor: Rafał Jakoktochce, fot. www.google.com

79 nowych mieszkań