Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Areszt za usiłowanie zabójstwa w Siemianowicach Śląskich

  • Dodano: 2019-03-04 11:45

Siemianowicki sąd na wniosek prokuratora i śledczych zastosował trzymiesięczny areszt wobec 25-letniego mężczyzny za usiłowanie zabójstwa.

Mężczyzna zaatakował nożem 35-latka powodując u niego ranę kłutą pleców i ciętą przedramienia

Powiadomieni o tym policjanci niezwłocznie przyjechali na miejsce i po chwili zatrzymali 25-latka. Zabezpieczony został nóż, którym mężczyzna popełnił przestępstwo. Za usiłowanie zabójstwa podejrzanemu grozi surowsza kara, ponieważ czynu tego dopuścił się w tzw. recydywie.

Za usiłowanie zabójstwa grozi nawet dożywocie

35-latek został zaatakowany przez 25-letniego partnera matki ich dziecka przed blokiem. Czekał wtedy na policyjny patrol, który miał mu udzielić asysty podczas wejścia do mieszkania, gdzie miał odebrać od kobiety dziecko na widzenie. Mężczyzna obawiał się partnera byłej konkubiny, ponieważ parę godzin wcześniej został w tym mieszkaniu przez niego oraz drugiego sprawcę pobity. 25-latek nożem kuchennym zadał ojcu dziecka ciosy powodując u niego ranę kłutą pleców oraz ciętą przedramienia. Powiadomieni o tym zdarzeniu stróże prawa natychmiast przyjechali na miejsce i błyskawicznie ustalili, w jakim kierunku udał się sprawca. Już po chwili 25-latek był w rękach policjantów. Znaleziono również nóż, którym ugodził 35-latka. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Przez ten czas śledczy gromadzili materiał dowodowy w tej sprawie. Okazało się, że 25-latek wcześniej siedział 2 lata w więzieniu za spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Prokurator ogłosił mu zarzuty usiłowania zabójstwa oraz pobicia w tzw. recydywie. Oznacza to, że kara jaka mu grozi, będzie surowsza. Prokurator ze śledczymi złożył do sądu wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec 25-latka. Siemianowicki wymiar sprawiedliwości przychylił się do wniosku i zastosował wobec podejrzanego areszt na czas 3 miesięcy.

Komentarze (2)    dodaj »

  • QWAS131

    A gdzie w Siemianowicach

  • S.

    Małe sprostowanie: rana przedramienia jest kłuta, nie cięta.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również