Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Co nowego dzieje się w Miejskiej Bibliotece Publicznej?

  • Dodano: 2018-08-13 16:30

Choć wakacje dobiegają końca, to w Miejskiej Bibliotece Publicznej wciąż wiele się dzieje. Sporo jest imprez dla najmłodszych, ale także ciekawe nowości dla starszych czytelników.

Dla najmłodszych biblioteka przygotowała plażę na tarasie. Znajdują się tam leżaki, zabawki i czasopisma. Ponadto przygotowanych jest mnóstwo kreatywnych zajęć pod nazwą „Wszelkie kolory świata” w tym głośne czytanie, warsztaty plastyczne czy zajęcia ruchowe. Dzieci mogą także korzystać w bibliotekach z gier planszowych, materiałów plastycznych i darmowego dostępu do internetu.

Dla starszych czytelników Miejska Biblioteka Publiczna również przygotowała ciekawą niespodziankę. Otóż już niedługo będzie można skorzystać z nowości wydawniczych, które zostaną zakupione z dofinansowania w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, w wysokości ponad 45 tysięcy złotych. To jednak nie wszystko. Już 8 września o godzinie 11, odbędzie się coroczna edycja Narodowego Czytania dzieł literatury polskiej. Patronem tego wydarzenia jest Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej, a współorganizatorem I LO im. Jana Śniadeckiego. Tym razem czytane będzie „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego.

W niektórych filiach trwają wakacyjne remonty. W filii nr 2 przy ul. Niepodległości odświeżono kolor i uzyskano więcej przestrzeni. W Bibliotece Centralnej z kolei odnowiono schody, a niedawno także hol. W Sali Widowiskowej będzie również montowana klimatyzacja ze względu na ostatnie wysokie temperatury. Ma to na celu ułatwienie i sprawienie, aby spotkania, zajęcia sportowe czy  wykłady w ramach Uniwersytetu Trzeciego Wieku odbywały się w odpowiednich i komfortowych warunkach.


Źródło: Sylwia Szafranek

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również