Siemianowice Śląskie - portal miejski Siemianowice.net.pl

Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Czy śmieci będą tańsze?

  • Dodano: 2013-08-27 12:30
Jest szansa, żebyśmy już od 1 października płacili mniej aż o 20 proc. za wywóz śmieci. Prezydent Jacek Guzy przedłożył na ręce Przewodniczącego Rady Miasta projekt uchwały zakładający obniżenie stawek za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Proponowana korekta objęłaby nieruchomości zamieszkane czyli mieszkania oraz domki jednorodzinne.
 
 
I tak zamiast 11,30 zł płacilibyśmy tylko 9 zł. Miasto pamięta również o prywatnych przedsiębiorstwach, które wchodzą w skład nieruchomości niezamieszkanych. Tu nowe stawki byłyby zróżnicowane w zależności od gabarytów pojemników na odpady komunalne. Zapytaliśmy Prezydenta skąd ten nagły pomysł na obniżkę:
 
– Już 1 lipca br., kiedy wchodziła w życie tzw. ustawa śmieciowa wiedzieliśmy,  że po pewnym czasie musimy przeanalizować działanie systemu gospodarki odpadami komunalnymi w naszym mieście. Doszliśmy do wniosku, że system działa poprawnie, a dodatkowo możemy obniżyć stawki. Stąd też moja decyzja o przygotowaniu właśnie takiego projektu uchwały, który pozwoli zatrzymać w kieszeniach siemianowiczan więcej pieniędzy, a firmom pozwoli przeznaczyć dodatkowe fundusze na rozwój – stwierdził Jacek Guzy.
 
Złożony projekt to jedno. Teraz musimy jeszcze poczekać na czwartkową (29.08) sesję i decyzję radnych w tym względzie. Ponieważ to od nich będzie zależałoczy od 1 października zaoszczędzimy dodatkowe pieniądze. Jakie mają zdanie na ten temat?.
 
Jacek Blida (Sojusz Lewicy Demokratycznej) – Cieszy mnie że już po tak krótkim okresie funkcjonowania nowego systemu Prezydent zaproponował obniżenie stawek za wywóz śmieci. W dobrze rozumianym interesie siemianowiczan jest aby płacić mniej, dlatego jako ich przedstawiciel w pełni popieram taką propozycję, zwłaszcza, że jest to uchwała wynikająca z merytorycznych przesłanek.
 
Grzegorz Jurkiewicz (Forum Samorządowe) – Ten projekt ma moje pełne poparcie. Zwłaszcza, że jeszcze na etapie ustalanie stawek za gospodarowanie odpadów komunalnych zakładaliśmy, że jeśli będzie możliwość obniżenia stawek tak też się stanie. Teraz mamy tego namacalny dowód, myślę że mieszkańcy Siemianowic będą zadowoleni z takiego rozwiązania.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.