Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Dwa przedszkola przejdą termomodernizację

  • Dodano: 2022-06-13 07:00, aktualizacja: 2022-06-12 21:55

Od kilku lat budynki siemianowickich szkół systematycznie poddawane są kompleksowej termomodernizacji. W tym roku, dzięki kolejnym wielomilionowym dofinansowaniom pozyskanym z Unii Europejskiej, dołączą do nich dwie miejskie placówki przedszkolne.

Termomodernizacja dwóch przedszkoli

Na początku czerwca zostały podpisane umowy na realizację zadania pn. "Kompleksowa termomodernizacja budynków użyteczności publicznej w Siemianowicach Śląskich". W ramach projektu do końca bieżącego roku modernizację przejdzie Przedszkole nr 2 przy ul. ZHP 8 oraz Przedszkole nr 10 przy ul. Jana Pawła II.

To kolejna spora inwestycja mająca na celu poprawę komfortu cieplnego użytkowników budynku, skuteczne obniżenie kosztów jego ogrzewania jak również zmniejszenie emisji zanieczyszczeń do atmosfery.

Termomodernizacja przedszkoli rozpocznie się jeszcze w czerwcu. Zakres prac budowlanych dla obu placówek jest podobny i obejmie m. in: ocieplenie ścian zewnętrznych, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, wykonanie odwodnienia jak również wykonanie prac wykończeniowych wewnątrz budynków – informuje Krzysztof Rycman, Naczelnik Wydziału Inwestycji.

Zgodnie z podpisanymi umowami prace budowlane powinny zakończyć się w grudniu 2022 r. Koszt docieplenia powyższych placówek oświatowych wyniesie w sumie 3.368.571.11 zł i zostanie dofinansowany z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego 2014-2020.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również