Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Dwukrotnie ugodził kolegę nożem. Aresztowany za próbę zabójstwa!

  • Dodano: 2020-07-28 10:00, aktualizacja: 2020-07-29 22:02

Siemianowicki sąd na wniosek śledczych i prokuratora zastosował 3 miesiące aresztu wobec mężczyzny podejrzanego o usiłowanie zabójstwa.

56-latek wspólnie ze swoim 41-letnim kolegą w czwartek wieczorem pili alkohol

W trakcie spotkania pomiędzy mężczyznami doszło do kłótni, w której trakcie młodszy z mężczyzn wyciągnął nóż i dwukrotnie ugodził znajomego w plecy. 41-latek nie udzielił mu żadnej pomocy i jakby nic się nie stało, zostawił rannego kolegę.

Pokrzywdzony sam zadzwonił na Policję. Na miejscu błyskawicznie pojawił się patrol oraz karetka pogotowia. 56-latek został zabrany do szpitala, a mundurowi rozpoczęli poszukiwania sprawcy. Po kilkudziesięciu minutach został zatrzymany w noclegowni. Miał blisko 2,5 promila alkoholu w swoim organizmie.

Trafił do aresztu

Stróże prawa znaleźli przy nim nóż, którym zadał ciosy znajomemu. Zatrzymany trafił do policyjnego aresztu. Po zgromadzeniu materiału dowodowego we wszczętym śledztwie usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa 56-latka. Następnie został doprowadzony do sądu, który na posiedzeniu zdecydował o tym, że podejrzany spędzi kolejne 3 miesiące w areszcie. Za popełnione przestępstwo może mu grozić nawet dożywocie.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również