Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Józef Skrzek – Honorowy Obywatel Miasta Siemianowice Śląskie

  • Dodano: 2021-10-12 06:30, aktualizacja: 2021-10-11 19:50

Przy szczelnie wypełnionym (w ramach obostrzeń) michałkowickim Zameczku, w ostatnią niedzielę Józef Skrzek w otoczeniu rodziny, przyjaciół i znajomych odebrał zaszczytny tytuł Honorowego Obywatela Miasta Siemianowice Śląskie.

Stosowna uchwała w tej sprawie została jednogłośnie podjęta na ostatniej sesji Rady Miasta w dniu 30 września 2021 r.

Uroczystości towarzyszył koncert Józefa Skrzeka zatytułowany „Z miłości jestem”. Słowa te zaczerpnięte z piosenki Artysty do słów Juliana Mateja „Z których krwi krew moja”, stał się niejako wizytówką i mottem Józefa Skrzeka. Koncert to był niezwykły, kameralny, przy samym fortepianie, jakże rzadko słyszane na koncertach.

Koncert

Od pierwszego utworu Józef Skrzek udowadniał miłość do swej „Małej Ojczyzny” – do swego miasta rodzinnego, do swej (jak sam często podkreśla) ojcowizny. Tym utworem było „Preludium Siemianowickie”, poświęcone Siemianowicom Śląskim i podarowane mieszkańcom (do wysłuchania na stronie głównej Urzędu Miasta).

Po tymże preludium Przewodniczący Rady Miasta – Adam Cebula oraz Wiceprzewodniczący – Barbara Patyk-Płóciennik i Grzegorz Mól wraz z Prezydentem Miasta – Rafałem Piechem, złożyli na ręce Józefa Skrzeka odpowiednie dokumenty i serdeczne gratulacje.

Kolejna część koncertu przyniosła kolejne wspaniałe utwory, w równie wspaniałym wykonaniu. W pewnym momencie na scenie mogliśmy podziwiać muzykującą rodzinę Skrzeków, gdyż do Józefa Skrzeka dołączyła – przy aplauzie publiczności – jego córka Elżbieta.

Po koncercie przyszedł czas na indywidualne gratulacje, które Artysta przyjmował z wyraźnym wzruszeniem.

Komu nie udało się uczestniczyć w tym wydarzeniu mógł śledzić je on-line, podczas bezpośredniej transmisji, a kto i tego nie zrobił, będzie miał okazję do tego teraz.

Jednocześnie miło nam poinformować, że Wydział Kultury i Sportu Urzędu Miasta przygotowuje cykl imprez upamiętniającym wszystkich honorowych obywateli naszego miasta. Nic też dziwnego, że jednym z pierwszych takich filmów jest ten poświęcony Józefowi Skrzekowi.

Komentarze (1)    dodaj »

  • Fan Chorzów

    Maestro we formie :) Najbardziej lubię Jego granie z SBB :))) życzę dużo zdrowia i świetnych występów.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również