Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Józef Skrzek – Honorowy Obywatel Miasta Siemianowice Śląskie

  • Dodano: 2021-10-12 06:30, aktualizacja: 2021-10-11 19:50

Przy szczelnie wypełnionym (w ramach obostrzeń) michałkowickim Zameczku, w ostatnią niedzielę Józef Skrzek w otoczeniu rodziny, przyjaciół i znajomych odebrał zaszczytny tytuł Honorowego Obywatela Miasta Siemianowice Śląskie.

Stosowna uchwała w tej sprawie została jednogłośnie podjęta na ostatniej sesji Rady Miasta w dniu 30 września 2021 r.

Uroczystości towarzyszył koncert Józefa Skrzeka zatytułowany „Z miłości jestem”. Słowa te zaczerpnięte z piosenki Artysty do słów Juliana Mateja „Z których krwi krew moja”, stał się niejako wizytówką i mottem Józefa Skrzeka. Koncert to był niezwykły, kameralny, przy samym fortepianie, jakże rzadko słyszane na koncertach.

Koncert

Od pierwszego utworu Józef Skrzek udowadniał miłość do swej „Małej Ojczyzny” – do swego miasta rodzinnego, do swej (jak sam często podkreśla) ojcowizny. Tym utworem było „Preludium Siemianowickie”, poświęcone Siemianowicom Śląskim i podarowane mieszkańcom (do wysłuchania na stronie głównej Urzędu Miasta).

Po tymże preludium Przewodniczący Rady Miasta – Adam Cebula oraz Wiceprzewodniczący – Barbara Patyk-Płóciennik i Grzegorz Mól wraz z Prezydentem Miasta – Rafałem Piechem, złożyli na ręce Józefa Skrzeka odpowiednie dokumenty i serdeczne gratulacje.

Kolejna część koncertu przyniosła kolejne wspaniałe utwory, w równie wspaniałym wykonaniu. W pewnym momencie na scenie mogliśmy podziwiać muzykującą rodzinę Skrzeków, gdyż do Józefa Skrzeka dołączyła – przy aplauzie publiczności – jego córka Elżbieta.

Po koncercie przyszedł czas na indywidualne gratulacje, które Artysta przyjmował z wyraźnym wzruszeniem.

Komu nie udało się uczestniczyć w tym wydarzeniu mógł śledzić je on-line, podczas bezpośredniej transmisji, a kto i tego nie zrobił, będzie miał okazję do tego teraz.

Jednocześnie miło nam poinformować, że Wydział Kultury i Sportu Urzędu Miasta przygotowuje cykl imprez upamiętniającym wszystkich honorowych obywateli naszego miasta. Nic też dziwnego, że jednym z pierwszych takich filmów jest ten poświęcony Józefowi Skrzekowi.

Zobacz także

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • Fan Chorzów

    Maestro we formie :) Najbardziej lubię Jego granie z SBB :))) życzę dużo zdrowia i świetnych występów.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.