Siemianowice Śląskie - portal miejski Siemianowice.net.pl

Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Kolejne firmy przeszkolone z Pracowniczych Planów Kapitałowych

  • Dodano: 2020-08-31 07:15, aktualizacja: 2020-08-30 22:27

27 sierpnia br. w Siemianowickim Centrum Kultury – Parku Tradycji, odbyło się kolejne spotkanie poświęcone wdrażaniu Pracowniczych Planów Kapitałowych.

Funkcjonują w Polsce od 1 stycznia 2019 r. i stanowią powszechny system oszczędzania dla pracowników realizowany przy współpracy z pracodawcami oraz państwem.

Szkolenie przyciągnęło niespełna 50 uczestników z terenu aglomeracji śląskiej.  W trakcie spotkania, prowadząca Katarzyna Rosińska, reprezentująca Polski Fundusz Rozwoju,  przybliżyła uczestnikom zasady funkcjonowania PPK, korzyści wynikające z przystąpienia do nich oraz regulacje prawne obowiązujące w sytuacji wdrażania PPK w firmie.

- W ostatnim czasie ze względu na obecną sytuację siemianowicki magistrat organizował szkolenia dla przedsiębiorców jedynie w formule online. Szkolenie dotyczące Pracowniczych Planów Kapitałowych było pierwszym spotkaniem zorganizowanym w tradycyjnej formie z zachowaniem reżimu sanitarnego i przyciągnęło sporą ilość uczestników nie tylko z terenu naszego miasta. Było to już trzecie szkolenie w naszym mieście poświęcone tematyce PPK, która cieszy się sporym zainteresowaniem dlatego planowane są już kolejne spotkania. Najbliższe planowane jest 28 października-  komentuje Jakub Nowak, Kierownik Biura Obsługi Inwestora.

Szkolenie organizowane było przez PFR Portal PPK wraz z Agencją Rozwoju Lokalnego S.A.

Zobacz także

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • Agnieszka

    Takie szkolenia uważam są bardzo dobre. Można w ten sposób o wiele łatwiej przedstawić filozofię działanie PPK pracownikom. Wiadomo że to dobry program ale jeszcze trzeba przekonać do niego ludzi. Sama jestem juz od roku w PPK i nie żałuję , bo widzę ze wszystko działa jak powinno a pieniądze sukcesywnie wpływają na konto.W związku z czym uzbieram fajny kawałek grosza przez wszystkie moje lata pracy.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.