Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Kolejni nietrzeźwi kierowcy wyeliminowani. Zatrzymania na siemianowickich drogach

  • Dodano: 2022-12-28 07:00, aktualizacja: 2022-12-27 19:30

Policjanci z drogówki w jeden dzień wyeliminowali z dalszej jazdy 3 kierowców. Jeden z nich nie mógł kierować, bo obowiązywał go sądowy zakaz, a pozostali również nie powinni tego robić, ponieważ wypili wcześniej alkohol. Dawka alkoholu, jaką mieli w organizmie, kwalifikuje ich na zarzut za kierowanie w stanie nietrzeźwości.

Po alkoholu na drogach

Na 3 lata sąd zakazał kierowania pojazdami mechanicznymi mężczyźnie zatrzymanemu w czwartek do kontroli drogowej. 49-latek, za złamanie tego zakazu, poniesie teraz odpowiedzialność karną. Za to przestępstwo grozi mu nawet 5 lat więzienia. Kolejne kontrole wykonywane przez siemianowickich policjantów z drogówki pozwoliły na wyeliminowanie następnych 2 kierowców.

Tym razem powodem był spożywany przez nich alkohol. Pierwszy z zatrzymanych do kontroli wydmuchał blisko 1,4 promila alkoholu, a drugi prawie 1 promil, przy czym popełnił on jeszcze inne wykroczenia drogowe. Był nim obywatel Ukrainy, który nie posiadał stałego ani czasowego miejsca pobytu w naszym kraju. Trafił on do policyjnego aresztu, gdzie po wytrzeźwieniu, został przesłuchany w charakterze podejrzanego o kierowanie w stanie nietrzeźwości. Za to przestępstwo grozi nawet 2 lata więzienia i utrata prawa jazdy co najmniej na 1 rok.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również