Wiadomości z Siemianowic Śląskich

"Liczę na drzewa"! Podsumowanie szkolnej rywalizacji w Siemianowicach Śląskich

  • Dodano: 2023-06-23 06:00, aktualizacja: 2023-06-23 06:09

Przez ostatni miesiąc w naszym mieście trwała zaciekła rywalizacja siemianowickich szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Uczniowie od 15 maja mierzyli i nanosili na mapę miejskie drzewa by stworzyć spójną bazę drzew.

Zasady konkursu były banalnie proste: szkoła, która doda najwięcej drzew wygrywa. Efekty pracy uczniów piętnastu siemianowickich szkół można już sprawdzać pod adresem: https://drzewa.siemianowice.pl/mapa

Od 15 maja do 15 czerwca w bazie zamieszczono łącznie 2972 drzewa

Spośród 15 szkół, które przystąpiły do rywalizacji, trzy wykazały wyjątkowe zaangażowanie.

237 drzew do bazy wprowadzili uczniowie Szkoły Podstawowej nr 20 zapewniając sobie trzecie miejsce w klasyfikacji. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 wprowadzili do bazy 588 drzew i zajęli w efekcie miejsce drugie w klasyfikacji.
Miejsce I zajęli uczniowie II LO im. Jana Matejki wprowadzając do bazy 968 drzew!

Zwycięzcy otrzymają w nagrodę sadzonki drzew, które wzbogacą przyszkolne tereny

Gmina Siemianowice Śląskie dołączyła do obywatelskiego projektu społecznego “Polskie Drzewa” stworzonego przez Stowarzyszenie “Radomianie dla Demokracji”. W ramach akcji w naszym mieście uruchomiono aplikację https://drzewa.siemianowice.pl pozwalającą na stworzenie interaktywnej mapy drzew. Dzięki stale aktualizowanej mapie mieszkańcy miasta będą mieć dostęp do konkretnych danych – w tym m.in. ile konkretnie drzew rośnie w Siemianowicach Śląskich oraz w jakim są stanie.

Komentarze (1)    dodaj »

  • Paweł Bytków

    Jak można zacząć dodawać/ poprawiać istniejące wpisy o drzewach? Na stronie projektu nie ma możliwości zarejestrowania się jako wolontariusz lub chociażby kontaktu do administratora.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również