Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Mężczyzna napadł na starszą kobietę

  • Dodano: 2019-04-12 14:00

Policjanci ustalili oraz zatrzymali mężczyznę, który w biały dzień zaatakował seniorkę i ukradł jej torebkę.

Sprawca użył przemocy wobec 87-letniej kobiety, w wyniku czego przewróciła się ona na chodnik

Na całe szczęście zareagował świadek, który zajął się przerażoną seniorką i szybko powiadomił o całym zajściu mundurowych. W sprawie tej zostało wszczęte śledztwo. Okazało się, że 29-latek popełnił przestępstwo w warunkach tzw. recydywy, za co grozi mu teraz surowsza kara.

Można powiedzieć, że idąca chodnikiem 87-latka znalazła się w niewłaściwym miejscu i czasie, ponieważ minęła mężczyznę, który chwilę po tym zaatakował ją. 29-latek szarpał i uderzał seniorkę po to, aby ukraść jej torebkę. Kobieta przewróciła się i upadła na chodnik. Sprawca swoim zachowaniem dopuścił się poważnego przestępstwa. Liczył zapewne na jakąś gotówkę, a tymczasem starsza pani miała w torebce jedynie dokumenty oraz kilkanaście dekagramów wędlin. Wystraszonej 87-latce natychmiast pomógł świadek, który zawiadomił o wszystkim policjantów.

Dzięki pomocy świadka i pracy operacyjnej rozbojarz wpadł szybko w ręce policjantów

Okazał się nim 29-letni mieszkaniec Katowic, który wielokrotnie łamał już prawo. Mężczyzna odbywał także kary pozbawienia wolności. Za popełnione na 87-latce przestępstwo rozboju będzie groziła mu surowsza kara, ponieważ dopuścił się go w tzw. recydywie.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również